Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

FILMY

Nowy wspaniały świat
Brand new world

“Nowy wspaniały świat” Aldousa Huxley’a to przepowiednia naszej przyszłość, kiedy poddani nieustającemu warunkowaniu wymienimy wolność na masową rozrywkę i bezmyślne przyjemności. Oglądał ktoś telewizję ostatnio? Bo jeśli Huxley ma rację, nikt nie może uciec. Nawet Dzikus. Film dokumentalny Andrzeja Wójcika i Ewana Jonesa-Morrisa. Czas trwania: 56 minut. Zapraszam na www.vismaya-maitreya.pl Znajdziecie tam więcej filmów o tej tematyce (dział zakryte zagadki) oraz wiele innych tematów np ze sfery duchowej ; -) Zajrzyj również na strony: http://www.brandnewworld.org.uk/glowna.htm http://www.perswazja.kapitan.pl/index.php?id=5


The Revolution Will Not Be Televised
Rewolucji nie pokażą w telewizji

Rewolucji nie pokażą w telewiziji czyli co tak naprawdę stało się 12 kwietnia 2002 roku w Wenezueli. Oficjalnie wiemy, że aktualny w tym czasie prezydent Hugo Chavez został odsunięty od władzy i zastąpiony przez wewnętrzny rząd. Kulisy sprawy i historia człowieka, który był przeciwko globalnej elicie.

„Film irlandzkiej telewizji pokazuje wydarzenia wokół nieudanego puczu przeciwko prezydentowi Chavezowi w Wenezueli, w 2002 r.
Najbardziej jaskrawym przykładem ingerencji mediów w politykę były wydarzenia z 2002 roku – kwietniowy pucz oraz grudniowy lock-out. Wtedy to wielcy posiadacze ziemscy i korporacje, we współpracy z CIA, zorganizowały prowokację, w wyniku której na dwa dni władzę w kraju przejęła armia. To właśnie media nieustannie emitowały komentarze opozycji antychavistowskiej. Przez cały czas nawoływały społeczeństwo do strajków, czy innych aktów obywatelskiego nieposłuszeństwa. To media prywatne dawały rozgłos czynionym z Placu Altamira deklaracjom oficerów, którzy wzywali wojsko do buntu. Rolę mediów wielokrotnie podkreślali sami puczyści.”

Strony: www.chavezthefilm.com wikipedia angielska: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Revolution_Will_Not_Be_Televised”


Painful Deceptions
Bolesne kłamstwa

Film Painful Deceptions (Bolesne kłamstwa) jest dwugodzinnym dokumentem, którego autor Eric Hufschmid przedstawia dowody na to, że ani Osama, ani żaden inny islamski terrorysta nie mógł stać za tym, co wydarzyło się pamiętnego 11 września w Stanach Zjednoczonych. Materiały filmowe i analizy w nim zawarte przedstawiają szereg aspektów dotyczących wydarzeń tamtego dnia, z których każdy podważa tzw. „oficjalną wersję”, czyli przebieg wypadków, na który każdego dnia powołują się politycy oraz media.
Film jest dwa razy dłuższy niż słynny 911 In Plane Site, i dzięki temu „mieści się” w nim o tyleż więcej dowodów i argumentów na pohybel wersji rządowej o 11 września………


Orwell przewraca się w grobie
Orwell Rolls In His Grave

Krytyczne i pełne oskarżeń spojrzenie na dzisiejsze media w USA, które kiedyś uważano za bastion amerykańskiej demokracji.

Reżyser Robert Pappas zarzuca wielkim korporacjom medialnym takim, jak News Corporation, Time Warner, Viacom czy The New York Times Company, że naginając, a nawet zmieniając prawdę dla własnych korzyści, kontrolują rynek wiadomości. Mówi, że wykorzystują w tym celu taktyki podobne do tych, które opisał George Orwell w głośnej powieści „1984”. Śledząc i studiując cały proces zniekształcania, przeinaczania czy wręcz ignorowania prawdziwych wydarzeń, Pappas przedstawia wypowiedzi wielu intelektualistów i specjalistów. W filmie znalazły się wywiady z m.in. kontrowersyjnym reżyserem Michaelem Moore’em, niezależnym kongresmanem Bernie’m Sandersem, byłymi dziennikarzami dużych korporacji oraz prawnikami i badaczami mediów. Padają trudne pytania, dotyczące niedawnej przeszłości. Do dziś nie wiadomo, dlaczego w marcu 2003 roku połowa społeczeństwa amerykańskiego wierzyła, iż Saddam Hussein był odpowiedzialny za wydarzenia z 11-go września. Reżyser powraca też do dawniejszych spraw takich, jak przetrzymywanie w 1980 roku przez ponad 400 dni zakładników w amerykańskiej ambasadzie w Teheranie czy do wyborów prezydenckich w 2000 roku i niejasnego liczenia głosów na Florydzie. Al Gore prawdopodobnie wygrałby z George’m W. Bushem, ale ponowne liczenie głosów zostało przerwane decyzją Sądu Najwyższego USA. Kłopotliwa lista pytań bez odpowiedzi i informacji, które nigdy nie zostały wyemitowane przez czołowe media amerykańskie, jest długa. Według twórców filmu, mimo istnienia wielu źródeł informacji, amerykańskie społeczeństwo ulega manipulacji decydentów, od których zależy, co widzowie usłyszą i zobaczą. Ten film uświadamia nam, że rok 1984 nie jest już tylko datą z przyszłości…


Captive Minds – Hypnosis and Beyond
Zniewolone Umysły – Hipnoza i Nie Tylko

Jak kulty trzymają przy sobie swoich wyznawców? Dlaczego żołnierze są bezwzględnie lojalni? Czemu zakonnicy jezuiccy podporządkowują się przełożonym przez całe życie?
Oto film, który pokazuje w jaki sposób indoktrynuje się ludzi i manipuluje się nimi w różnych instytucjach, których metody okazują się być zaskakująco podobne. Ich rekruci są izolowani, następnie na różne sposoby doprowadzani do zmęczenia i dezorientacji, lub odmiennych stanów świadomości. Zdezorientowani i zastraszeni z łatwością poddają się sugestiom liderów – czy to guru, przeorowi, dowódcy czy terapeucie.
Film pokazuje, jak potęgą sugestii manipuluje się ludzkimi poglądami i zachowaniem. Przypomina o tym, że każdy narażony jest na psychomanipulację, a jej efekt zależy jedynie od umiejętnie dobranej i zastosowanej techniki.
W filmie zabrakło jednak wzmianki o najpowszechniej stosowanej formie manipulowania ludzkim światopoglądem: współczesnej szkole i systemie edukacji…


Jeśli jakiś link nie działa, daj znać – thx.

4 Komentarze

 1. Jeszcze jeden ciekawy:

  Alex Jones – TerrorStorm Final Cut (Polskie Napisy)
  http://video.google.com/videoplay?docid=330945914471163504
  Zaczynam się bać.

  Komentarz - autor: Anonim | 28 października, 2008

 2. Właśnie sobie obejrzałem, wg mnie to chyba najlepszy film Jonesa

  Komentarz - autor: Vendetta | 28 października, 2008

 3. Polecam jeszcze to:
  http://pl.youtube.com/watch?v=gryL6BqHg1U&

  Komentarz - autor: Anonim | 3 listopada, 2008

 4. Znalazłem następny ciekawy film, jeszcze go nie oglądałem.
  Ameryka: Od Wolności do faszyzmu
  http://uk.youtube.com/watch?v=96TvK9HRPhk&feature=PlayList&p=6B76F8BCA4B654A8&index=0

  Komentarz - autor: Vendetta | 12 listopada, 2008


%d blogerów lubi to: