Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

KSIĄŻKI

Spis książek z mojej małej biblioteki wraz z postami na tym blogu.


C.Castaneda – Aktywna strona nieskończoności

C.Castaneda – Wewnętrzny ogień

Alice Miller – Dramat udanego dziecka

Alice Miller – Bunt ciała

Michael Newton – Wędrówka dusz

Michael Newton – Przeznaczenie dusz 1

Michael Newton – Przeznaczenie dusz 2

Michael Newton – Życie między wcieleniami

Albert J. Berstein – Emocjonalne wampiry

Heinz-Peter Röhr – Narcyzm – zaklęte „ja”

Fabrice d’Almeida – Manipulacja w polityce, w reklamie, w miłości

Martin E.P Seligman Elaine F. Walker David L. Rosenhan – Psychopatologia

Naomi Klein – Doktryna szoku

Ian Sinclair – SZCZEPIENIA – niebezpieczne, ukrywane fakty

Michael A. Cremo, Richard L. Thompson – Zakazana archeologia

Ernest Dimnet – Sztuka myślenia

Daniel Goleman – Inteligencja Emocjonalna

Roman Warszewski – Ukryta twarz

P. Munching, B. Katz – To wszystko wina twoich rodziców?

Susan Forward – Toksyczni rodzice

Joanna i Andrzej Gwiazda – Poza układem

Pia Mellody – Toksyczne związki

Interesujące książki po angielsku: http://qfgpublishing.com


Robert Bly – „Żelazny Jan
Wydawnictwo Zysk i ska

To fascynująca opowieść o istocie męskości i męskiej inicjacji, a także o problemach i życiowych wyzwaniach współczesnego mężczyzny, Jest nowoczesną, a zarazem starą wizją tego, co zwykliśmy nazywać męskością, potwierdzającą siłę mitów i tradycji w przypominaniu i utrwalaniu odwiecznych prawd.


Eichelberger Wojciech – „Zdradzony przez ojca
Wydawnictwo Do

Motywacją do napisania tej książki jest chęć przyjścia z pomocą mężczyznom. Od lat przyglądam się losom mężczyzn z perspektywy gabinetu psychoterapeutycznego, ale jestem pewien, że dzięki temu dostrzegam lepiej to, co dzieje się dziś z mężczyznami w ogóle. W wyniku gwałtownych zmian w naszej kulturze, mężczyźni są mniej zagubieni i przeciążeni, niż kobiety. W książce mówię o przyczynach tego zagubienia, z których najważniejszą jest załamanie procesu przekazu pozytywnego wzorca męskości pomiędzy ojcem, a synem.


Marciniak Barbara – „Zwiastuni świtu
Wydawnictwo Limbus

Książka powstała na podstawie setek godzin przekazów channelingowych odbieranych przez Amerykankę Barbarę Marciniak od grupy bytów ze Świetlanej Rodziny, które przybyły na Ziemię, by pomóc ludzkości w osiągnięciu nowego szczebla ewolucji. Kluczem do tej zapowiadanej i dramatycznej zmiany jest Miłość. Jej energia stwarza i podtrzymuje wszechświat.Castaneda Carlos – „Aktywna strona nieskończoności
Wydawnictwo Rebis

Kim Był Carlos Castaneda i co robił, zanim jego ścieżka przecięła drogę don Juana Matusa, ostatniego wielkiego czarownika i naguala pradawnej linii czerowników meksykańskich? Czy to dramatyczne w skutkach spotkanie było rzeczywiście przypadkowe? Co się działo z Castanedą w okresie trzynastu nauki u don Juana? Czy naprawdę – czyniąc zadość tradycji czarowników Meksyku – skoczył w przepaść, by dowieść swej pełni i stać się szamanem? I przede wszystkim – czy don Juan Matus w ogóle istniał, czy też był niezwykle sugestywnym wytworem wyobraźni?


Łobaczewski Andrzej – „Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
Wydawnictwo Ostoja

Ponerologia pojawia nam się jako nowa dyscyplina naukowa, która zrodziła się z potrzeby czasu i dzięki osiągnięciom biologii, medycyny i psychologii lat ostatnich. Wykorzystując obiektywne dane przyrodnicze, bada ona procesy genezy zła niezależnie od ich skali społecznej.


Robert D. Hare – „Psychopaci są wśród nas
Wydawnictwo Znak

Większość z nas reaguje odrazą, ale i ciekawością na doniesienia o bezlitosnych, pozbawionych sumienia zabójcach, którzy coraz częściej pojawiają się w filmach, programach telewizyjnych i prasie. Seryjni mordercy pokroju Teda Bundy’ego i Johna Wayne’a Gacy’ego, bezwzględnie łamiący zasady społeczne, stanowią szczególnie dramatyczne przykłady psychopatów. Ludzie z tym zaburzeniem osobowości są w pełni świadomi konsekwencji swoich czynów, znają różnicę pomiędzy dobrem i złem, a jednak wykazują przerażający egocentryzm, brak skrupułów i niezdolność do troszczenia się o los innych. Szczególnie zaś przeraża, że osobom postronnym wydają się zwykle całkiem normalni. Doktor Robert D. Hare przedstawia charakterystykę tych niebezpiecznych mężczyzn i kobiet opartą na dwudziestopięcioletnich badaniach naukowych, barwnie opisując świat oszustów, kanciarzy, gwałcicieli i najrozmaitszych drapieżców, którzy oczarowują, kłamią i brutalnie torują sobie drogę przez życie. Czy powinniśmy uważać ich za ludzi chorych, czy po prostu złych? Jak możemy ich rozpoznać? I jak mamy się przed nimi chronić? Książka doktora Hare dostarcza wiarygodnych i nieraz zaskakujących informacji wszystkim, którzy pragną zrozumieć to destrukcyjne zaburzenie psychiczne.


Alice Miller – „Dramat udanego dziecka. W poszukiwaniu siebie
Wydawnictwo Media Rodzina

Książka po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku i cały czas uznawana jest za najgłośniejszy bestseller Alice Miller. Jest to niezwykle poruszające studium dyskretnej toksyczności rodziców i opiekunów, którzy swoim dzieciom zapewnili [pozornie] szczęśliwe dzieciństwo w pędzie do doskonałości i nieustannych sukcesów. Czy odkrywając zranienia, których doświadczyliśmy w dzieciństwie, zdołamy dotrzeć do naszego prawdziwego Ja? Czy kiedykolwiek potrafimy w pełni wyzwolić się od iluzji, którymi wypełnione jest życie każdego z nas? Czy odkryjemy siebie, by w ten sposób zyskać nową, pełną wolności przestrzeń? To jedyna droga do odzyskania utraconej integralności i skorygowania postawy wobec siebie i życia.


Michael Newton – „Wędrówka dusz
Studium życia pomiędzy wcieleniami

Wydawnictwo BMG

Otwórz drzwi do poczekalni dusz
Ta wyjątkowa książka po raz pierwszy odkrywa tajemnicę życia w świecie dusz po śmierci człowieka na Ziemi. Dr Michael Newton, doktor doradztwa personalnego, dyplomowany hipnoterapeuta prowadzący prywatną praktykę, rozwinął swoją własną technikę hipnozy by dosięgnąć ukrytych wspomnień swoich pacjentów o ich życiu po śmierci. Powstałe zapisy rozmów z pacjentami stanowią „dziennik podróży” po – wybranych spośród setek innych – przykładach dwudziestu dziewięciu osób, które zostały przeniesione w stan nadświadomości. W stanie głębokiej hipnozy osoby te w poruszający sposób opisują to, co wydarzyło się pomiędzy ich poprzednimi inkarnacjami na Ziemi. Wyjawiają one barwne szczegóły naszych odczuć w chwili śmierci, z kim się spotykamy zaraz po odejściu z ciała, jak wygląda świat dusz, gdzie się udamy i czym będziemy się zajmować jako dusze oraz – dlaczego decydujemy się powrócić w określonych ciałach.


Piotr Demianowicz Uspieński – Fragmenty Nieznanego Nauczania – w poszukiwaniu cudownego
„In search of the Miraculous Fragments of an Unknown Teaching
Wydawnictwo Pusty Obłok

Prowadzone przez P.D. Uspieńskiego w Europie i na Wschodzie poszukiwanie nauczania, które odpowiedziałoby na pytania dotyczące Człowieka i Wszechświata, przywiodło go w 1915 roku do Petersburga, gdzie spotkał Georgija Gurdżijewa. W całym tekście tej książki Gurdżijew występuje jako G.

Fragmenty nieznanego nauczania są świadectwem ośmiu lat pracy Uspieńskiego jako ucznia Gurdżijewa.

G.I. Gurdżijew zmarł w 1949 roku w Paryżu, po udzieleniu pełnej zgody na równoczesne wydanie tej książki w Nowym Jorku, Londynie, Paryżu i Wiedniu.


G.I.Gurdżijew – „Spotkania z wybitnymi ludźmi”
„Meetings with Remarkable Men”
Wydawnictwo TRZY

1253Dziesięć lat po.śmierci Gurdżijewa jego uczniowie postanowili opublikować całość jego idei, do których dotychczas tylko oni mieli dostęp.

Drugi tom, stanowiący to, co Gurdżijew nazwał drugim cyklem swoich pism, został opublikowany we Francji w 1960 roku, a następnie w Anglii w 1963 pod tytułem Spotkania z wybitnymi ludźmi. Niniejsze drugie wydanie w języku polskim zostało przygotowane na podstawie pierwszego tłumaczenia, które ukazało się w 1994. Jak powiedział sam Gurdżijew, jego zadaniem w tym cyklu było dostarczenie „materiału potrzebnego do stworzenia odczucia nowego świata” – odczucia rzucającego inne światło na życie człowieka. Jednocześnie jest to książka autobiograficzna, która zawiera jedyne dostępne informacje na temat wczesnych etapów jego życia oraz źródeł posiadanego przez niego poznania.
Autor zaczyna od opisu zdarzeń ze swego dzieciństwa, szczególnie zaś wpływu ojca, jednego z ostatnich ludzi, którzy przechowali ślady pradawnej kultury, przekazywanej drogą tradycji ustnej. Gurdżijew dostawszy się w młodości pod kuratelę dziekana Katedry w Karsie, otrzymał od tego człowieka – który wiedział, jak pielęgnować zamiłowanie do ważkich wartości – zarówno przeszkolenie religijne, jak i nowoczesne wychowanie naukowe.
W miarę jak Gurdżijew dorastał, jego pragnienie zrozumienia sensu ludzkiego życia stało się tak silne, że zaczął przyciągać do siebie grupę „wybitnych ludzi” – wśród nich inżynierów, lekarzy, archeologów itd. Wyruszył z nimi do wielu krajów Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej w poszukiwaniu poznania, które, jak czuli, na pewno kiedyś istniało, ale którego prawie wszystkie ślady gdzieś zaginęły.
Po wielu ogromnych i nieprzewidzianych trudach Gurdżijew odnalazł, wraz ze swoimi towarzyszami, zaledwie kilka osób i odizolowanych grup – za każdym razem otrzymując od nich fragmenty owego poznania – aż do chwili, w której wrota pewnej szkoły, gdzie wreszcie pojął, jak można połączyć wszystkie zasady ezoterycznego nauczania, stanęły przed nim otworem. Gurdżijew szkołę tę nazywa po prostu Bractwem Światowym i nic poza tym o niej nie mówi.
Od tego momentu, aż do samej śmierci, Gurdżijew zaczyna „żyć” tymi zasadami, wystawiając je na próbę najsurowszych dyscyplin wewnętrznych.
Trzeci cykl pism Gurdżijewa ukazał się pod tytułem Życie jest rzeczywiste tylko wówczas, gdy „Ja jestem”. Jego celem w tym cyklu było „asystowanie przy powstawaniu w myśli i czuciu człowieka prawdziwego obrazu rzeczywistego świata zamiast świata iluzorycznego, który człowiek postrzega obecnie”.


g

3 Komentarze

 1. Witaj Pawle

  ‚Odkrylem’ Twoj wspanialy portal pare dni temu i przyznam ze jest znakomity! Gratulacje !.Jest tam WIELE tematow ktore mnie interesuja , zwlaszcza tematyka biblijna , Candida , Bliski Wschod i wiele innych – po prostu pysznosci .
  Mam pytamie: czy moglbys ,mnie skierowac na ang. website gdzie sa Twoje filmowe fragmenty [nie mieszkam w Polsce] bym mogl je przekazac moim ‚tubylcom’.Czuej ze mozemy miec wiele wspolnych punktow , przyszlosc to zweryfikuje.
  Serdecznie wdzieczny .Pozdrawiam
  Richard lub po prostu Rycho.

  Komentarz - autor: Richard | 15 stycznia, 2009

 2. Witaj Pawle to jeszcze raz ja -Rycho [-uscislenie ]
  Tzn chodzi mi o Unie i Klausa i Islam
  glownie te video klipy.
  Calosc materialow jest znakomita ale o reszcie innym razem
  Rich

  Komentarz - autor: Richard | 15 stycznia, 2009

 3. Drogi Rycho,

  nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Na moim blogu pojawiają się różne klipy, jednak one nie są moje. To są materiały różnych osób. Kiedy ja coś znajdę interesującego dla mnie, po prostu zamieszczam na blogu. Więc część jest na youtube, cześć na googlevideo albo gdzie tam indziej, i to jest różnych ludzi, ja nie mam swojego miejsca gdzie trzymam wszystko razem. Na stronie filmy podałem parę filmów i odnośniki do ich ściągnięcia. Pozdrawiam.

  Komentarz - autor: Vendetta | 15 stycznia, 2009


%d blogerów lubi to: