Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

O mnie

Hello,

urodziłem się w roku 1985 i na imię mi Paweł. Prywatnie opisuje siebie jako cichy i skryty, nie pali ani nie pije, lubi humor, raczej ocenia siebie jako dobroduszny. Moja pasja to kierownica oraz informatyka. Muzyka jaką lubię to bardzo spokojna muzyka, lubię klasykę ale co ciekawe też i techno, muszę jednak przyznać że z czasem coraz mniej tego ostatniego słucham. Mam też wady, ale moje ego nie chce o nich pisać, więc nie napiszę ;]

Interesuje się takimi tematami jak kosmos, wszechświat, astrologia, planety, ogólnie kosmologia. Także przyziemnymi typu: psychologia, socjologia, ciało biologiczne, filozofia. Jak działa człowiek, jak jest powiązane ludzkie ciało z umysłem. Oczywiście jeszcze tymi sprawami dziwnymi i niezwykłymi: paranormalnymi, ufo, dusza.

W zasadzie to rozdzielam na dwie kategorie: wszystko co się wiąże z człowiekiem, czyli chcę zrozumieć jak ja sam działam, chcę poznać siebie, pracować nad sobą. Druga kategoria to otoczenie, świat w którym żyje, inni ludzie lub istoty.

W miarę upływu czasu zadaje sobie pytania, szukam odpowiedzi, szukam wiedzy. Wszystko to, po to aby zrozumieć, siłą rzeczy aby mógł zrozumieć muszę zdobyć wiedzę. Uważam że nauka to wiedza +  zrozumienie, oto prawdziwa nauka.

Poznałem pojęcia otwartego umysłu oraz zamkniętego umysłu. Staram się więc mieć otwarty umysł, choć to nie jest łatwe z powodu pewnych cech które ma każdy człowiek – takie ograniczenia umysłowe związane z ego. Ego jest bardzo interesujące, Ego to taki dom umysłu stający się jednocześnie zamkniętym, ograniczonym… więzieniem samego siebie.

Potrzeba poznać swoje ego, następnie walczyć samym ze sobą co oczywiście nie jest łatwe. Wszystko to, tylko po to, aby móc zobaczyć większy obraz, rozszerzyć swoje horyzonty. Dzięki temu możliwe jest zrozumienie tego co nie było możliwe przy dotychczasowym zamkniętym, ograniczonym ego.

Żyje w świecie który nazywam matrix, to analogia do tego popularnego filmu. Odzwierciedla doskonale ludzką rzeczywistość w której żyje, zamknięta rzeczywistość, kontrolowana przez jakieś siły. W matrixie ludzie żyją nieświadomie. Bardzo mało jest tych świadomych.  Mam tutaj na myśli ogół.

Kontakt do mnie to xmpp: rebel66@jabber.org [jabber] [to nie jest e-mail]. Aby mailowo się skontaktować zostaw swój e-mail w jakimś komentarzu [powinno być pole do jego wpisania]

Cóż, to tyle na teraz.

14 Komentarzy

 1. Poszukiwanie siebie, to ciągłe zdobywanie wiedzy. Jesteś stosunkowo młody , ale cieszy mnie , że poszukujesz odpowiedzi. Matrix istnieje. Sterowani, zamknięci, bądź otwarci, poszukujący. Szukaj odpowiedzi, zadawaj sam sobie pytania.Drąż temat. Trafiłam na twój blog przypadkiem. Zdjęcia z WTC, możesz zobaczyć więcej. Miej oczy , szeroko otwarte.Tylko spójrz.

  Komentarz - autor: Gall | Styczeń 30, 2009

 2. Dzięki za komentarz, trochę liznąłem tego wszystkiego, coś czuje że sporo przede mną jeszcze. Pozdrawiam.

  Komentarz - autor: Vendetta | Styczeń 31, 2009

 3. widze ze ludzi przebudzonych jest coraz wiecej to jakas nadzieja lecz przebudzenie potrafi byc bardzo bolesne bo czlowiek staje sie w srodowisku samotna wyspa ale lepiej byc samotna wyspa jak oceanem glupoty .

  Komentarz - autor: hirek_k@wp.pl | Luty 6, 2009

 4. Gratulacje. Dużo już wiesz, a mądrość przychodzi – jak sam piszesz – ze zrozumienia. Już – jak też widać – dużo rozumiesz.

  Komentarz - autor: Ewa | Luty 7, 2009

 5. Czesc Paweł, bardzo ciekawa stona, zgladam na nia od jakichs 2 miesiecy. Cieszę się zę powstala. Trafilem na nią przechadząc podobną scieżkę poszukiwania podobną do twojej. Znalazlem tu wiele linkow i materialow do ktorych dotarłem w inny sposów. Kontakt do mnie znajdziesz przez strone ktorą podalem, lub przez jeden z komentarzy. Pozdro.

  Komentarz - autor: Tomek | Luty 7, 2009

 6. Prosze o kontak

  mam ciekawy artykul James’a A. Maruska o globalnym ozbiebieniu

  Komentarz - autor: Caroline | Luty 11, 2009

 7. Chcial bym z toba podyskutowac troche :D. Wydajesz sie ciekawym rozmowca. Tez nie podam namiarow na siebie :D wiec zostaje ci odpowiedz na twoim blogu a mnie znalezienie co to jest xmpp. I chcial bym z toba polemizowac na temat czy wiedza tak naprawde jest kluczem do zrozumienia. Ja uwazam ze kluczem do zrozumienia sa uczucia (intulicja, zdrowy rozsadek )

  Komentarz - autor: Zanajk | Luty 14, 2009

 8. @Zanajk,
  nie mogę zrozumieć tego że chcesz podyskutować ale nie zostawiasz meila do siebie. O co Ci chodzi?
  ps1.xmpp to protokół do komunikowania się coś jak gg, chodzi o komunikator który ma taką możliwość ;]
  ps2.co jest kluczem do zrozumienia? no można by polemizować jasne, ostrzegam jednak że na komentarzach tego nie prowadzę.

  Komentarz - autor: Vendetta | Luty 15, 2009

 9. Witajendetta, trafiłem na tę stronę poprzez artykuł o fluorowanej wodzie. Już przedtem zorientowany byłem na temat manipulacji w obecnym matrixie. Właściwie odkąd zacząłem drążyć temat, ukazują mi się coraz to nowsze płaszczyzny, na których jesteśmy sterowani. Ich powszchechność i ilość przytłacza mnie. Czasami żałuję, że dotarłem do wszystkich tych wiadomości. Ciężko się żyje widząc i wiedząc więcej. Druga sprawa, że nie mam za bardzo z kim podzielić się moimi obawami. Jak Ty sobie z tym radzisz? Jak radzą sobie inni stali bywalcy tej strony? Idąc za głosem filmów z YT, stworzenie globalnego rządu i całej otoczki wokół niego jest już niemal przesądzone. Co my maluccy możemy zrobić? Mnie już sama świadomość, że jest źle nie wystarcza…Odpisz(cie) jak widzisz(cie) te sprawy? Pozdrawiam wszystkich

  Komentarz - autor: cookie_monster13 | Luty 16, 2009

 10. @cookie_monster13,
  Musisz zacząć pracować na własną rękę, sprawdzać, analizować, dowiadywać się i takie tam. No przynajmniej ja tak miałem, no i obecnie ten matrix nie wygląda tak jak go kreują. Ludzie mają tendencję do wyolbrzymiania i do wiary jak nie w jedno to w drugie, byle im tylko pasowało. W necie jak wiesz pełno jest „spiskowych teorii” część z tych informacji to prawda część nie. Trzeba zacząć oddzielać ziarno od plew i będzie miał lepszy podgląd, swój własny a nie ten chociażby z jutuba czy filmu jakiegoś.
  Co do podzielenia się z innymi wiadomościami, to chyba jest naturalne, nie ty pierwszy nie ty ostatni. Spróbuj poszukać swojej grupy np forum czy co tam innego, jeśli odczuwasz silną potrzebę. Od siebie napiszę że minęło mi to, ale miałem taki okres. Miałem też swoją grupę ludzi, teraz chyba też mam ale to trochę inna bajka.
  Co możemy zrobić? ja uważam że jedyne co można zrobić to pomóc sobie, by mieć jeszcze lepszy i lepszy pogląd ;] Możesz też np gadać o tym albo robić coś w necie np blog. Ale jeśli chodzi o matrix to jest on jak cebula którą zdziera się warstwami po kolei. Te warstwy to ty sam i to w czym żyjemy.

  Także masz przed sobą dziwny obraz, trochę nabrzmiały sztucznie, a zresztą dasz radę to ogarnąć tylko po trochu ;] Dobrze przeleć moje linki, a być może trawisz na jakąś grupę „swoich”.

  Komentarz - autor: Vendetta | Luty 16, 2009

 11. Gratulacje:) troszke juz tego nazbierales :)(my dopiero zaczynamy prowdzic strone)mysle ze mozemy sie wymieniac informacjami.Jest tego tak wiele a tak nie wielu zadaje pytania…
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam rowniez do nas:)http://andrzej3838.webs.com

  Komentarz - autor: Ania | Marzec 9, 2009

 12. Człowieku!!! jak możesz pisać, że socjologia, psychologia czy filozofia to przyziemne sprawy??? To są ludzkie sprawy, a ludzi najłatwiej znaleźć blisko ziemi ;), ale to jest jedyny aspekt „przyziemności” tych zagadnień. Przecież one dotykają tego, co najbardziej niezwykłe i metafizyczne – pojęć szczęścia, sensu istnienia, tajemnicy wolności myśli ludzkich… Nie ma nic bardziej kosmicznego, niż człowiek – przyziemne jest w nim tylko ciało, ale jego umysł to najbardziej niezwykła tajemnica wszechświata!

  Komentarz - autor: Anonim | Maj 16, 2009

 13. Człowieku!!! jak możesz pisać, że socjologia, psychologia czy filozofia to przyziemne sprawy??? To są ludzkie sprawy, a ludzi najłatwiej znaleźć blisko ziemi ;), ale to jest jedyny aspekt „przyziemności” tych zagadnień. Przecież one dotykają tego, co najbardziej niezwykłe i metafizyczne – pojęć szczęścia, sensu istnienia, tajemnicy wolności myśli ludzkich… Nie ma nic bardziej kosmicznego, niż człowiek – przyziemne jest w nim tylko ciało, ale jego umysł to najbardziej niezwykła tajemnica wszechświata!
  A matrix nie istnieje – Ty decydujesz o swoim życiu i nikt nie jest w stanie przewidzieć ani zaplanować tego, co sam sobie wymyślisz ze swoim życiem zrobić…

  Komentarz - autor: Anonim | Maj 16, 2009

 14. Brawo!
  Czytam, przeglądam linki i już wiem ze będę wracać do tych stron https://motyl.wordpress.com/spis/psychopaci/

  Jestem po lekturze „Psychopaci są w śród nas”, książka warta przeczytania.Nie można jednak w niej sie zatracić, bo funkcjonowanie we współczesnym swiecie będzie graniczyło z obłędem.Co skłoniło mnie do lektury? Cóż wszystko wskazuje na to,że jestem kolejną ofiarą psychopaty w garniturze.
  Szukam osób,które czują to, że byli lub są w podobnej sytuacji.Hasło brzmi: „Ofiary psychopatów łączmy się”
  Czekam na kontakt.
  Aleksandra

  Komentarz - autor: Aleksandra | Czerwiec 7, 2009


%d blogerów lubi to: