Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Niezwykłe właściwości umysłu

Właściwie to jest ich 10 i podpatrzyłem je z innej strony [niewiarygodne.pl]

Przedrukowałem sobie je tutaj…

 1. Magnetyzm

  Zjawisko magnetyzmu polega oczywiście na występowaniu zespołu zjawisk fizycznych wywołanych polem magnetycznym. Jak pamiętamy z lekcji fizyki – takie pole może być wytwarzane przez prąd elektryczny i materiały magnetyczne.Okazuje się jednak, iż zjawisko magnetyzmu występuje również w niektórych z nas. Są osoby obdarzone tak silnym polem magnetycznym, iż są w stanie „doczepiać” do swojego ciała metalowe przedmioty, które trzymają się tak, jakby dotykały magnesu.Przykładem takiego „człowieka-magnesu” jest choćby Liew Thow Lin, Malezyjczyk, zwany często „Mr. Magnet”.

 2. Prekognicja

  Tym terminem określa się zjawisko polegające na umiejętności przewidywania zdarzeń, które będą dopiero miały miejsce w przyszłości.Jest to zjawisko znane i opisywane od dawna, często występuje w formie snów. Znane są również wyrocznie, takie jak np. ta w Delfach, która w czasach swojej świetności kierowała życiem Greków.Istnieje kilka ośrodków rejestrujących wizje prekognicyjne i porównujących je później z rzeczywistym rozwojem wydarzeń. Rolę głównego ośrodka tych badań odgrywa Central Premonitions Registry w USA.

 3. Niewidzialność

  Kiedy w 1897 roku Herbert G. Wells napisał książkę „Niewidzialny człowiek” stał się wyrazicielem odwiecznego marzenia człowieka o byciu niewidzialnym. To, co opisał angielski powieściopisarz do niedawna wydawało się mrzonką i czysto fantastycznym zjawiskiem. Teraz to, co znane było dotychczas jedynie z książek i filmów, powoli staje się rzeczywistością.Okazuje się bowiem, że nauka pozwala na… myślenie o tym, iż niewidzialność jest prawdopodobna. Hipotetyczna niewidzialność możliwa jest dzięki tzw. metamateriałom. Nie przypominają one niczego znanego z natury.Są to kompozyty o niezwykłych właściwościach elektromagnetycznych, np. związanych z nietypowym załamywaniem fal światła widzialnego. Sposób reagowania metamateriałów na pole elektromagnetyczne można zaprogramować oraz kontrolować.Wbrew pozorom – idea takiej niewidzialności jest w gruncie rzeczy prosta. Cały koncept polega na tym, aby stworzyć takie „okrycie dla przedmiotu”, które sprawi, iż światło nie będzie się od niego odbijać i nie zostanie pochłonięte, ale opłynie przedmiot, podobnie jak robi to woda. Brytyjscy uczeni już pracują nad wytworzeniem „płaszcza niewidzialności”.

 4. Biokineza

  Jest to zjawisko przekształcania energii kinetycznej i kontroli genów w naszym ciele. Biokineza pozwala między innymi na regenerację uszkodzonych narządów i organów. Może sprawić także, iż pozostaniemy niewrażliwi na ból. Pozwala także na wykształcenie umiejętność samoleczenia, kontroli własnego zdrowia i procesów starzenia się. Wydaje się mało prawdopodobna i taka w rzeczywistości też jest. Nie znane są świadectwa mówiące o tym, iż ktoś opanował biokinezę w stopniu mistrzowskim, modyfikując swoje DNA i stając się nadczłowiekiem.Nie jest jednak zjawiskiem zupełnie fantastycznym. Na początku tego roku czasopismo Science doniosło, iż brytyjskim fizjologom udało się dokonać ciekawego odkrycia. Zaobserwowali oni, iż pewien rodzaj białka może w przyszłości umożliwić regenerację kończyn ssaków. Jest to białko o nazwie nAG, które bierze udział w tworzeniu tzw. blastemy, czyli grupy komórek zdolnych do bardzo szybkich podziałów mitotycznych oraz różnicowania się. To właśnie blastema u jaszczurek rozpoczyna proces regeneracji amputowanej kończyny.

 5. Bilokacja

  Najprościej mówiąc, jest to zjawisko polegające na możliwości znajdowania się w dwóch miejscach jednocześnie. Świadoma bilokacja polega na tym, iż osoby, które jej doświadczają zdają sobie sprawę z tego, że przebywają w dwóch miejscach jednocześnie. Człowiekiem, któremu przypisywano takie zdolności był Ojciec Pio. Wg relacji świadków, kapłan był wielokrotnie widziany w dwóch miejscach o tym samym czasie.Jeden z takich wypadków miał miejsce podczas mszy beatyfikacyjnej św. Teresy, odbywającej się w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Ojciec Pio był widziany w jej trakcie, mimo, że w tym samym czasie przebywał w swoim klasztorze. Jedną z osób, które ujrzały go na uroczystościach w Watykanie był św. Luigi Orione.

 6. Lewitacja

  Jest to umiejętność, czy też może zdolność, unoszenia własnego ciała w powietrze dzięki sile woli. Osoba nie ma żadnego kontaktu z podłożem. Lewitacja jest traktowana jako dziedzina parapsychologii, ale… na przestrzeni lat dziesiątki osób pokazywały, iż potrafią lewitować.Najwięcej osób lewitujących jest wśród świętych chrześcijańskich, z których aż 200 posiadło taką zdolność. Do najbardziej znanych należą święty Franciszek z Asyżu, Ojciec Pio a także włoski zakonnik, święty Józef z Cupertino.

 7. Teleportacja

  Proces przenoszenia rzeczy z jednego miejsca w zupełnie inne, bez zachowania ciągłości istnienia obiektu w przestrzeni, to najprostsza definicja teleportacji. Tak rozumiane zjawisko miałoby polegać na rozszczepieniu obiektu na najmniejsze cząstki i natychmiastowe przeniesienie go w dowolne miejsce, w którym następowałoby odtworzenie obiektu.Do niedawna teleportacja opisywana była w poważnych opracowaniach li tylko i wyłącznie jako dziedzina science fiction, okultyzmu i paranauki. Wszystko zmieniło się pod koniec1999 roku, kiedy naukowcy w Los Alamos oraz Kalifornijskim Instytucie Technologicznym w Pasadenie przeprowadzili eksperyment, który potwierdził możliwość teleportacji. Wcześniej, bo już w roku 1997 udało przeprowadzić teleportację stanów kwantowych fotonów dwóm niezależnym zespołom naukowym – jeden na uniwersytecie w Insbrucku, drugi w Rzymie.W 2004 roku w magazynie Nature zasugerowano, iż pracującym niezależnie naukowcom z USA i Austrii udało się teleportować pierwsze atomy. Stąd zaś – już tylko krok do teleportacji obiektów większych.Zainteresowanych zjawiskiem teleportacji na pewno zainteresuje też historia filipińskiego chłopca Cornelio Closa, który rzekomo posiadł zdolność teleportacji. Podobnym mitem, który funkcjonuje w popkulturze jest też eksperyment filadelfijski, przeprowadzony przez armię Stanów Zjednoczonych na okręcie USS Eldridge.

 8. Telekineza

  Polega na zdalnym poruszaniu przedmiotów na odległość za pomocą myśli i sił psychiki. Jest pojęciem szerszym niż psychokineza, gdyż obejmuje techniczne i fizyczne zjawiska zdalnego sterowania ruchem.Rozróżnia się dwa rodzaje psychokinezy: PK-Makro i PK-Micro. Jak łatwo się domyśleć, pierwsze dają efekty możliwe do zaobserwowania gołym okiem, a drugie są dostrzegalne jedynie przy pomocy szczegółowych pomiarów.

 9. Eksterioryzacja

  Jest to wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Ludzie, którzy opisywali swoje doświadczenia ze stanu OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem), twierdzili, iż mogli się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować.Pomimo realizmu tych opowieści nauka uznaje OOBE za zjawisko niemożliwe.Badaczem eksterioryzacji był m. in. Robert A. Monroe, który stworzył technologię umożliwiającą, czy też raczej ułatwiającą, uzyskiwanie stanu OOBE.Badaniem zjawiska zajmował się również Bruce Moena.

 10. Telepatia

  Marzyliście kiedyś o tym, żeby poznać myśli innych bądź samemu przesłać komuś własne? Na pewno. Czasem wszyscy chcielibyśmy, choć na chwilę, być telepatami.Umiejętność emisji własnych myśli i odczuwania myśli innych osób, podobnie jak i inne opisane wcześniej zjawiska, ma liczne grono zwolenników i przeciwników. Istnieją liczne relacje świadków twierdzących, że zetknęli się z tym zjawiskiem lub potrafią je wywoływać, ale mimo wielu studiów, zjawisko nigdy nie przeszło pozytywnie testów naukowych. Liczne wzmianki o telepatii znajdują się w Biblii. Co ciekawe jednak – zdolności tych nie przypisywano ludziom, ale ingerencji sił wyższych.

Ze strony: niewiarygodne.pl

Ciekawostki jak ciekawostki, mnie tam zastanawiają takie sprawy, ciekawe czy można takie „coś” rozwinąć u siebie i… co jeszcze ciekawego?

Są rzeczy który filozofom się nawet nie śniło…. a co dopiero zwykłym ludziom ;-)

ps.  niedługo kończę książkę „dwunasta planeta” bardzo interesująca, polecam.

26 grudnia, 2008 - Posted by | Inne

5 Komentarzy

 1. WItam:) szanownego mr.Vendetta

  intrygujące zjawiska, a w swojej niewiarygodności aż przerażające dla przeciętnego ludzkiego umysłu… ale chyba nie ma co się oszukiwać,że bezpieczna niewiedza się utrzyma jeszcze wieki… świat przyspiesza, wiemy więcej choć i tak to jest chyba minimum w porównaniu do zjawisk nieodkrytych:) ale taka dygresja… OTWIERAJMY UMYSŁY :)

  zgadzam się z pana podsumowaniem… nie śniło się… prawda.

  pozdrawiam

  Komentarz - autor: edytka | 27 grudnia, 2008

 2. edytka, ludzie boją się tego czego nie rozumieją.

  tak czy siak u siebie zauważyłem takie coś że nieraz o czymś pomyślę i to się w krótkim czasie dzieje. Np. siedzę przed komputerem, w tym momencie niedaleko jedzie do domu siostra. Naglę myślę o niej, przez chwilkę. Po jakimś czasie, dzwoni domofon i wchodzi siostra.

  Tak czy owak coś jest na rzeczy ;]
  również pozdrawiam.

  Komentarz - autor: Vendetta | 27 grudnia, 2008

 3. .zgadzam się! jest,jest!

  Komentarz - autor: edytka | 27 grudnia, 2008

 4. A ja z kolei mam czasami przebłyski niezawodnej intuicji.Cos mi podpowiada co się prawdopodobnie stanie w konkretnej przyszłości lub sytuacji na ,której się skoncentruje.Czasami wiele mi to ułatwia,a czasami poprostu mąci w głowi ,ale z reguly jest nie zawodna.Czy ktos zauważył jak wielki wpływ na te zdolności ma pełnia(nie nów) księżyca?

  Komentarz - autor: Monia | 9 stycznia, 2009

 5. Jestem zafascynowany zjawiskiem teleportacji od 30 lat ale także wierzę iż dojdzie do powiększania przedmiotów za pomocą pewnych sił…

  Komentarz - autor: Andrzej | 22 marca, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: