Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Otwarcie Atlantis Hotel w Dubaju

Kiedyś było w telewizji na kanałach typu Discovery itp. Było o tym że w Dubaju budują wyspy, na Wikipedii można o tym poczytać i obejrzeć wczesne etapy budowy, jak ktoś nie wiem o co chodzi, może się zorientować ;] http://pl.wikipedia.org/wiki/Palm_Islands

Już jakiś czas temu to było, ja chyba to przegapiłem, tak czy siak ktoś podał na wykop i sobie obejrzałem ;] Data umieszczenia filmików na YT to 23 listopad 2008 więc trochę już minęło. Tak czy siak urządzili tam niezły pokaz fajerwerków, podobno wydano na nie 20 mln $.

No więc są tam 3 wyspy na jeden z nich znajduje się hotel Atlantis, za wiki: „Atlantis Hotel – znajdujący się na czubku palmy, w samym środku otaczającej ją korony kompleks luksusowych hoteli” a chodzi o wyspę Palma Jumeirah (Dżumajra).

dubaj3Tenże hotel:

atlantis_palm_dubai-715887

O tym hotelu można poczytać i pooglądać trochę obrazki, na agielskiej wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Atlantis,_The_Palm

A tutaj z kolei znajduje się galeria http://www.atlantis.com/photogallery.aspx polecam ;]

No więc urządzili tam otwarcie z pokazem fajerwerków… na całą wyspę ;]

palmrainbow1118407itz8

I w końcu relacja video, opis z YT niejakiego „kotajotun” tego video:

Around 2,000 VIPs – including A-list actors, models, musicians, sports stars and businesspeople from around the world – enjoyed the opening of Dubai’s lavish Atlantis Palms resort Thursday night.
The opening of the £750m Atlantis Hotel in Dubai was celebrated by what’s said to have been the world’s biggest firework display. There was also a massive star-studded party.
Kylie Minogue reportedly got £2m for performing at the event and was one of around 2,000 guests. Rooms at the hotel aren’t cheap though – they go from £550 to £23,000 per night.
The UK celebrity set was well represented at the bash, with Lily Allen putting on a suitably posh frock. Guests at the party also enjoyed lobster and champagne and were looked after by 1,000 waiters.
Have you been there ?

Jest w dwóch częściach…

A tak to wyglądało ze środka, ktoś sobie nagrał i dał na YT…

jest też druga część, jeśli ktoś chce może sobie obejrzeć http://www.youtube.com/watch?v=hPkXeWQyGZY ja nie zamieszczam bo uważam że nie warto ;p ;]

Trochę to spóźnione ale to nic, tak się zastanawiałem nad nazwą „atlantis” skojarzyło mi się z „atlantydą” może to znak czasów, taki powrót atlantydy ;]

Luty 4, 2009 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: