Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Prześladowanie w szkole

Były sobie pewne akcje na świecie:

 • młody chłopak ze szkoły średniej wtargnął z bronią palną i pozabijał uczniów [usa]
 • w zasadzie to samo ale w Niemczech
 • młoda osoba w wieku szkolnym popełniła samobójstwo – cały świat

Kiedyś, kiedy ja chodziłem do szkoły podstawowej, były to lata 90-te. W szkole był psycholog i pielęgniarka. Było bo było, dzisiaj z tego co wiem, nie ma ani pielęgniarki a już na pewno psychologa ;]

Kiedy wydało się coś, jakaś sprawa, delikwent szedł do tego psychologa. Ale ja pamiętam że nauczyciele bardzo słabo się orientowali co się dzieje pomiędzy dzieciakami. Na jakieś szykanowania, prześladowania są po prostu ślepi. Sam byłem taką ofiarą w podstawówce i szkole średniej, byli też inni którzy mieli jeszcze gorzej.

Takie doświadczenia kształtują osobowość, rodzi się zemsta, depresja, emocje ale i też empatia. Zależnie jak życie się potoczy, albo taki człowiek wychodzi ze szkoły od razu na minusie z powodu urazów psychicznych, albo na trochę lepszym minusie ;/ Jednym słowem ktoś jest bardziej w dupie a ktoś inny trochę mniej.

Kolega zapodał mi film który właśnie to wszystko pokazuje. Ten film powinni obejrzeć wszyscy, a szczególnie nauczyciele w dalszej kolejności rodzice. Rodzice odpowiadają za to jakie dziecko mają, jak postępuje.

Jeszcze do teraz, emocje [zemsta] mi skaczą kiedy myślę o tym całym temacie.

Opis filmu:

Introwertyczny Joosep jest przedmiotem ordynarnych żartów swoich kolegów z klasy, których irytuje jego milczące usposobienie. Jedyne wsparcie ma w kumplu z ławki, Kasparze. Zaczepki wobec chłopaków przekraczają w końcu granicę ludzkiej godności. Po wyjątkowo obrzydliwym incydencie Joosep i Kaspar postanawiają, że pora coś z tym zrobić. Film rozgrywa się w bezimiennym estońskim liceum.

Jest to dramat, nie ma kopciuszkowego zakończenia.

I jeszcze jedna ważna sprawa:

OPARTE NA FAKTACH AUTENTYCZNYCH !

Z tej strony możesz sobie ściągnąć i obejrzeć:

Produkcja:……… Estonia
Gatunek:……….. Dramat
Tytuł:…………….. „Klass” ( „Nasza Klasa” )
Data:…………….. 2007

Strona filmu:

Tutaj kiepska recenzja, już lepsze komentarze:

Filmweb, tutaj wyjątkowo kiepska recenzja, piszący nie ma za grosz zrozumienia, chyba dobrze mu się powodziło w swojej klasie, kto wie, może sam należał do paczki dręczycieli, jak chcesz poczytaj sobie jego recenzje:

Mniemam że problem w szkołach jest do dnia dzisiejszego, mam nadzieje że kiedyś będzie inaczej ;( A jeśli moje dziecko będzie taką ofiarą sam zrobie burdel w szkole, czego nie chce.

Maj 15, 2009 - Posted by | Inne

5 Komentarzy

 1. co to fakt AUTENTYCZNY?

  Komentarz - autor: lol | Maj 15, 2009

  • nie wiem, ja się nie znam, zapytaj mamę

   Komentarz - autor: giki | Maj 15, 2009

 2. akurat w temacie, news na gazeta.pl:
  „Szokujący filmik gimnazjalistów z Lipian”
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6604632,Szokujacy_filmik_gimnazjalistow_z_Lipian.html

  Komentarz - autor: giki | Maj 15, 2009

 3. Jest i pielęgniarka (choć najczęściej, gdy potrzebna, to akurat się okazuje, że „już wyszła”, ale czasem jak sobie ktoś obetrze stopę od za ciasnych balerinek, to może dostać plaster) i psycholog (w sensie pedagog). A szykanowanie zawsze w jakmś stopniu będzie nie do wytępienia.

  Komentarz - autor: trywialna | Maj 16, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: