Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

O zatraceniu radości życia

Cytat z książki „Zenarchia” – Kerry W. Thornley, str 33-34 :

Śmiech to uniwersalne pozdrowienie kosmicznego umysłu. To sposób zwracania się do siebie umysłu w jego dziesięciu tysiącach dokonujących się co chwila nowych wcieleniach. TO NAJDONOŚNIEJSZY GŁOŚ MIŁOŚCI.

„Poczucie humoru i pogoda ducha nie przeszkadzają w medytacji. Przeciwnie, są w niej pomocne.” – Meher Baba

„Nie ma nic nieprzyzwoitego w żarcie, jeśli osoby bezradne, szczere i niewinne nie są jego przedmiotem. Kiedy humor celuje w hipokryzję, głupotę i błędy, potrafi być płomienną bronią w walce o światło i piękno.

Musimy nauczyć się jak najgłębszej, jak najrozleglejszej i czystej miłości, by nasz instynkt zawsze podpowiadał nam, co jest dobrym śmiechem i by nasze poczucie humoru stało się jeszcze jednym obliczem naszego radosnego poczucia mocy.” – Gina Cerminara

„Będę tornadem śmiechu, zmiatającym z powierzchni ziemi wieże smutku, lustrującym niezmierzone mile umysłów, by wypełnić z nich kłopoty.” – Paramahansa Jogananda

„Rozwijajcie w sobie umiejętność dostrzegania rzeczy dziwacznych i nie bójcie się śmiechu.” – Edgar Cayce

„Najwyższy czas zwrócić się do swych zmysłów, nauczyć się życia i śmiechu. Słuchać jego muzyki, odkrywać zamkniętego w nim ducha i śmiać się z jego rytmów. Ot co. Więcej nie trzeba.” – Herman Hesse

„W 1166 roku p.n.e. pewien garbaty na umyśle malkontent wymyślił, że wszechświat jest równie pozbawiony poczucia humoru, jak on sam i zaczął nauczać, że zabawa jest grzeszna, ponieważ kłóci się z zasadami Poważnego Porządku. ‚Spójrzcie na porządek wokół was’ – rzekł. Zwiódł w ten sposób ludzkość tak, że zaczęła postrzegać ona rzeczywistość jako bardzo poważną sprawę, a nie sielankę, jaką przedtem znali.

Trudno obecnie zrozumieć, czemu ludzie byli wówczas tacy naiwni i dlaczego nikt, obserwując wszechobecny zamęt nie doszedł do przeciwnego wniosku. W każdym razie Szara Twarz i jego wyznawcy zaczęli traktować odgrywaną przez siebie w życiu grę bardziej serio, niż samo życie. Wiadomo nawet, że niszczyli te istoty, których sposób życia różnił się od ich własnego.

W rezultacie, ludzkość cierpi od tego czasu z powodu rozstroju psychicznego i duchowego. Powoduje to frustracje, która z kolei jest przyczyną strachu. Strach zaś prowadzi do złego tripu. Ludzkość od dawien dawna jest na zdecydowanie złym tripie.

To właśnie nazywamy Przekleństwem Szarej Twarzy.” – Malaklipsa Młodszy

Kwiecień 29, 2009 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: