Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Komunia święta, czym jest?

Na to pytanie odpowie poniższy tekst ze strony e-studenci.pl:

Pierwsza Komunia. Mistyczne zjednoczenie z quadem. Przyjęcie do swego serca laptopa. Udział we Wspólnocie Posiadaczy Skutera. Podniosła rewia mody. Transcendentalne wielkie żarcie w wynajętej restauracji.

Ohyda.

Zbliża się termin Pierwszych Komunii. Z przerażeniem obserwuję swych znajomych, których pociechy po raz pierwszy zasiądą do Stołu Pańskiego. Opanował ich, na co dzień normalnych ludzi, specyficzny p…..lec. Drukowane zaproszenia, wynajęte lokale, fryzjer i kosmetyczka dla dziecka… W garażu stoi quad za 4999 pln. Gości ma być sześćdziesięciu. Lokal wynajęty, garniturek/suknia specjalnie uszyte na tę okazję, dzieciak niemal modli się już do obiecanego laptopa…

Czy to nie przesada? Czy nie wystarczy przyjęcie w gronie rodzinnym, symboliczny prezent-pamiątka, budowanie pewnej więzi i wspólnoty między pokoleniami? Czy chodzi o jeszcze skuteczniejsze zepsucie dziecka i przekonanie go, iż w życiu liczy się tylko strona materialna? Czy podniecony wizją przejażdżki na mini-chooperze malec zauważy w ogóle ten mały, nieciekawy opłatek? Czy chodzi o licytację wśród dzieci kto ma więcej falbanek, która ma ładniejszą fryzurę, kto dostanie skuter, a kto tylko rower? Czy chodzi o zaszpanowanie przed rodziną i znajomymi (w 80% nieznanymi lub słabo znanymi malcowi ludźmi) wystawnym przyjęciem na pięćdziesiąt osób i pieczonym świniakiem?

Tak.

Tylko o to.

Nie, nie ściemniajmy, że chodzi o coś innego. Nie, naprawdę. Chyba, że naszymi odbiorcami są osoby upośledzone umysłowo.

Po wielkim żarciu tatuś chrapiąc głośno będzie odsypiał zmęczenie imprezą, dziecko będzie przeliczać kasę z kopert, mamusia z ciocią będą się zachwycać filmem z uroczystości.
Pan Jezus będzie stał pod drzwiami. Wszak nikt Go nie zapraszał.

link do źródła: http://e-studenci.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=229:pan-jezus-ju-si-zblia-ju-puka-do-mych-drzwi-pobiegn-go-przywita-w-jego-rce-laptop-lni&catid=39:Jurek

Gratisowo dowalę poradnik o tytule: „Jak być dobrym katolikiem” bo widać w dupach się po przewracało co poniektórym ;p

sajonara

Kwiecień 27, 2009 - Posted by | Inne

2 Komentarze

  1. Taa, kosmetyczka przed komunią, a na prezent operacja odstających uszu ;)

    Komentarz - autor: trywialna | Kwiecień 29, 2009

  2. komunia? nie ma się co dziwić, jak sama nazwa wskazuje komunię biorą przecież komuniści ,a kim są komuniści sami przecież wiecie. Już od małego trzeba przyzwyczajać jak być dobrym komunistą.
    ĸomuniści wszystkich krajów łączcie się,
    żeby tylko nie zabrakło komunii dla wszystkich potencjalnych małych komunistów

    Komentarz - autor: mesjasz | Czerwiec 17, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: