Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

KAŻDY płaci OBOWIĄZKOWO 1,04% podatku dochodowego na KLER!

Sam o tym nie wiedziałem ;]

Jest taki podatek? Niestety jest i płaci go każdy i jest obowiązkowy i nie masz wyboru.

Mnie osobiście nie interesuje kler, kościół itd. DLACZEGO muszę płacić na nich skoro ja nie chce? No cóż takie mamy prawo ;( A że masa ludzi jest wierząca, i lata co niedziele do świątyni kultu, no to nie widzą problemu ;/

Artykuł na interii:

Jest o tym film.

Szczerze polecam !

Komentarze do filmu:

A tu dyskusja na wykopie:

Kwiecień 27, 2009 - Posted by | Inne

6 Komentarzy

 1. Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznym stopniu stanowi jej istotę. Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości, oderwania narodu od religii i Kościoła, jest niszczeniem samej istoty narodu Polskiego

  Komentarz - autor: Janusz | Kwiecień 27, 2009

  • Popatrzcie jak łatwo zaraza radziecka ogarnęła swego czasu wszystkich wschodnich i południowych naszych sąsiadów… Tylko Polska pozostała nieugięta, bo od zawsze miała ostoję w Kościele i duszpasterzach, takich jak choćby kardynał Wyszyński, czy ks Popiełuszko!

   Komentarz - autor: Janusz | Kwiecień 27, 2009

  • Taa, tkwi w jej istocie, to ja bym proponował świętą armie chrystusową zorganizować, bo katolicyzm przecież pomógł w komunie to w ogóle musi być super lux…no nic, urodziłem się jakieś 100 lat za wcześnie.

   Komentarz - autor: XXX | Kwiecień 28, 2009

  • Podobne pompatyczne bzdury o narodzie polskim nie uratują waszej sekty przed stopniową marginalizacją. Oczywiście nim to się stanie Kościół obrośnie w ziemie i majątki, skoro już jest największym obszarnikiem w Polsce… pomyślmy co można jeszcze oddać, lasy, jeziora, a może kawałek Bałtyku, to by było coś, kościelne wody eksterytorialne!

   Komentarz - autor: tryst | Czerwiec 17, 2009

  • tia. tylko ta wspaniała religia zabiła wierzenia rdzennych Polaków. Wyrugowano prawie wszystkie świadectwa dawnych obyczajów, chrzest Polski był narzucony siłą i ze względów typowo politycznych. Poza tym gadanie, że Polska zawsze była katolicka to jawne nadużycie. Polska zawsze była tyglem narodów i religii. Po 39 to i owszem katolicyzm stał się dominujący.
   I katolicyzm nie tkwi w polskości. A skoro tak twierdzisz to proponuję takie same podatki dla Kościoła jak reszta Polaków, taki sam ZUS i inne obciążenia prawne. Likwidację konkordatu, oraz uznanie przez polskie prawo innych ślubów niż tylko chrześcijańskie. A no i religia ze szkół z powrotem do salek katechetycznych. Finansowanie związków wyznaniowych na zasadzie jak w Niemczech a nie z centralnego budżetu. Zobaczymy wtedy co Watykan będzie sądził o swojej umiłowanej Polsce.
   Pozdrawiam

   Komentarz - autor: coffee | Lipiec 3, 2009

 2. Myślałam, że Polskość wynika z Polskości a nie z jakiejkolwiek religii!
  Jestem Polką. Patriotką. Kocham mój kraj. MÓJ KRAJ, a nie religię zupełnie mi obcą, którą wprowadza się przemocą!

  Komentarz - autor: Sheila | Maj 21, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: