Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Co robi religia z ludźmi

religia zasłania zdrowy rozsądek, umysł jest wypaczony. Oto jeden z przykładów:

Synek małżeństwa Teresy i Roberta K,. urodził się w piątek w nocy. Leżąca na oddziale położniczo – ginekologicznym kobieta od początku zapowiadała, że przy porodzie nie zgodzi się na część normalnych procedur medycznych. Jedną z nich miało być odcięcie pępowiny. – Nie traktowaliśmy tego poważnie. Kiedy do porodu jest jeszcze trochę czasu, kobietom czasem przychodzą do głowy mało rozsądne pomysły, z których potem się wycofują – dzieli się swoimi doświadczeniami dr Mirosław Ścibor, ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu w Hrubieszowie.

Kiedy Teresa K. urodziła, lekarze chcieli odciąć pępowinę noworodka. Wtedy zaprotestowali rodzice dziecka. Jak dowiedziała się „Gazeta” początkowo powołali się na swoje przekonania. Chcieli, aby pępowina „sama uschła i odpadła”. Dr Ścibor pracuje w zawodzie od 25 lat, ale jeszcze nigdy nie spotkał się z taką sytuacją. Podobnie jak wszyscy jego współpracownicy. – Rodzice twierdzili, że ich przekonania zabraniają im wyrażenia zgody na przecięcie pępowiny. Mówili, że są katolikami, a potem powoływali się na przepisy, że to jest ich obowiązek religijny, aby nie odpępniać dziecka – relacjonuje dr Ścibor.

Ordynator o całej sprawie powiadomił prokuraturę. – Wystąpiliśmy do sądu o wydanie zarządzania nakazującego odcięcie pępowiny z uwagi na względy medyczne. W każdej chwili mogło dojść do infekcji zagrażającej zdrowiu chłopca – informuje prokurator Artur Kubik z prokuratury rejonowej w Hrubieszowie. Gdy sąd debatował na losem chłopczyka, lekarze zbadali krew dziecka – miało bardzo wysoki poziom białych krwinek we krwi. Mogło to doprowadzić do zakażenia, a tym samym życie chłopca znalazłoby się w niebezpieczeństwie. Lekarze próbowali przekonać rodziców, ale ci twardo odmawiali zgody na zabieg. Oboje spotkali się z psychiatrą. Konsultacja wykazała, że zdają sobie sprawę z konsekwencji swojego zachowania.

W piątek przed południem hrubieszowski sąd rodzinny nakazał lekarzom wykonanie zabiegu wbrew woli rodziców. Pępowinę przeciął ojciec po decyzji sądu i kolejnych rozmowach z lekarzami. Hrubieszowska w policja wszczęła dochodzenie, które ma wykazać czy rodzice noworodka narazili jego zdrowie. To drugie dziecko małżeństwa K.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6537461,Rodzice_nie_chcieli_odciac_pepowiny_dziecka.html

Religia = przekonania

Podkreślam i krzyczę ile mam sił, religia wchłania tak daleko w umysł, że nie jesteś tego świadom!

Np nie możesz czegoś zrobić bo to nie jest w zgodzie z tobą, i tam nie zobaczysz elementu religijnego. Tkwi on bardzo głęboko.

religia = przekonania = programowanie umysłu

Kwiecień 24, 2009 - Posted by | Inne

1 komentarz

  1. Jestem bratem Roberta K. i znam dokładnie wydarzenia o których jest artykuł. Jak to w zyciu bywa, gazeta wyborcza przekręciła informacje robiąc sensację. Mój synek też urodził się w ten sposób, nazywa się to Porodem Lotosowym i można więcej o tym poczytać na http://www.porodlotosowy.pl. Co do tematu religii o której dziennikarz ostro przekręcił, prawda jest taka, że rodzice dziecka zdecydowali się na tego typu formę porodu ze względu na swoje przekonania, a kiedy ktoś zapytał ich jakiego są wyznania, wtedy odpowiedzieli że są katolikami. Ktoś połączył te dwa fakty i prawda została przekręcona. Z powodów głównie medycznych i zdrowotnych rodzice zdecydowali się na taką formę naturalnego porodu znanego w wielu krajach świata, natomiast religię to sobie dziennikarze dorzucili jako powód zajścia.

    Komentarz - autor: WAB | Maj 13, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: