Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Przyszłość na podstawie teraźniejszości [internet przyszłości?]

Moja przepowiednia odnośnie internetu przyszłości, tak jakoś mi wpadło do głowy.

Najpierw teraźniejszość, czyli to co mamy teraz, a mamy co następuje:

news #1

Zawiało chłodem od Intela
06-04-2009, 20:57:47 [Autor: Inferus, Zródło: techPowerUp!]

Zgodnie z informacją zawartą na Intel Innovation czołowy producent procesorów zgodnych z architekturą x86 zdołał opracować nowy rodzaj tranzystorów.

Technologia ta umożliwia redukcję ich napięcia oraz ilości pobieranego prądu. Produkty oparte o nowe tranzystory mają zadowalać się o połowę niższym napięciem oraz zużywać około 1/10 energii w stosunku do urządzeń produkowancyh dzisiaj. Czyżby wydajne chłodzenie w komputerach było już nie potrzebne? Przyszłość pokaże. Pozostaje nam czekać na pierwsze produkty wykorzystujące nową technologię.

Źródło: http://www.tweaks.pl/news,zawialo_chlodem_od_intela,3527.html

właściwie to samo, ale inaczej :) …

Rewolucyjne odkrycie Intela!
Łukasz Rzedzicki 7 kwietnia 2009, godz. 16:00

Firma Intel poinformowała o rewolucyjnym odkryciu podczas prowadzonych badań nad nowymi technologiami. Odkrycie może w szybki sposób zrewolucjonizować całą elektronikę komputerową!

Inżynierowie z firmy Intel odkryli sposób wytwarzania tranzystorów z nowego substratu krzemu. Owy materiał pozwala na znaczącą redukcję wydzielanego ciepła oraz zmniejszenie napięcia zasilania. Nowe tranzystory pracują na zaledwie 50% napięcia stosowanego w obecnych procesorach, zaś zapotrzebowanie na moc, a tym samym ilość wydzielanego ciepła spadła 10-krotnie.

Co to oznacza? W przypadku urządzeń mobile wyeliminowałoby to problem chłodzenia. Układy działałyby bez radiatorów lub z małymi rozwiązaniami pasywnymi. W przypadku desktopów spadek zapotrzebowania na moc spadłby do poziomu niższego niż obecne rozwiązania mobile.

Podsumowując korzyści:

  • niższe napięcie
  • dużo mniej wydzielanego ciepła
  • mniejsze zapotrzebowanie na moc
  • ciche systemy chłodzenia
  • globalna redukcja konsumpcji energii przez komputery i nie tylko
  • mniej ciepła = wyższe taktowania

Źródło: Intel

Źródło: http://pcblog.pl/rewolucyjne-odkrycie-intela/

news #2

Awesomium: jak wprowadzić WWW do gier 3D?
2009-04-06 21:27:00 | Adam Golański

Rośnie popularność engine’u WebKit – jest on domyślnym mechanizmem renderowania stron WWW w przeglądarkach desktopowych i mobilnych, wykorzystuje się go też jako zintegrowany komponent programów, które na pierwszy rzut oka nie mają nic z przeglądaniem Sieci wspólnego. Najnowsze wcielenie WebKita (spod znaku Chromium) to Awesomium – biblioteka, która pozwala umieszczać wirtualne przeglądarki w grach 3D i sztucznych światach.

Do czego taka dziwna rzecz mogłaby się przydać? Autor, który sam o sobie pisze, że jest „programistą 42 poziomu z Teksasu”, twierdzi, że Awesomium może się przydać jako mechanizm tworzenia interfejsów gier za pomocą HTML, JavaScriptu i CSS, renderowania stron WWW na powierzchni obiektów gry, wyświetlania reklam w grach czy nawet renderer zrzutów stron internetowych. Awesomium może być nawet wykorzystane jako framework do zbudowania trójwymiarowej przeglądarki internetowej.

Całość wykorzystuje implementację WebKita przygotowaną przez Google’a – włącznie z rendererem Skia i engine skryptowym V8. Dzięki temu może zapewnić najwyższego poziomu zgodność ze standardami i wysoką wydajność. Co ciekawe, na platformie Windows, dzięki zintegrowaniu wtyczki Flash, Awesomium potrafi wyświetlać bezpośrednio efekty 3D.

Biblioteka dostępna jest na licencji Lesser GNU Public License 2.1. Można ją pobrać ze strony princeofcode.com/awesomium.php#download. A jeśli ktoś nie jest pewien, jak w ogóle może to działać, najlepiej będzie, jak obejrzy poniższy film:

Warto przypomnieć, że umieszczaniem reklam AdWords w grach komputerowych interesuje się m.in. Google. Stworzone przez niezależnego dewelopera rozwiązanie wygląda jednak na znacznie bardziej uniwersalne.

Źródło: princeofcode.com

Źródło: http://webhosting.pl/Awesomium.jak.wprowadzic.WWW.do.gier.3D

news #3

Internetem za pomocą telewizora
opublikowane 23-03-09 przez mediaNews

Philips wprowadza na rynek nową generację urządzeń wyposażonych w funkcję Net TV. Pozwala ona użytkownikowi łączyć się z Internetem za pomocą… telewizora. Teraz możemy przeglądać na dużym ekranie zasoby serwisów informacyjnych, rozrywkowych i wielu, wielu innych.

Nowa funkcja będzie dostępna we wszystkich europejskich telewizorach Philips serii 8000, 9000 oraz w modelu Cinema 21:9, które zostaną wprowadzone do sprzedaży w drugim kwartale br. Net TV umożliwia niezwykle wygodne przeglądanie stron internetowych i przełączanie ich za pomocą pilota. Do przeglądania sieci nie musimy dokupować set-top-box’u, nie trzeba też włączać komputera. Po wybraniu właściwej funkcji, telewizor automatycznie wyświetli stronę startową. Urządzenia z funkcją Net TV można podłączyć do Internetu używając przewodu sieciowego lub za pomocą Wi-Fi (tylko modele serii 9000 i Cinema 21:9).

Des Power, Senior Vice President Marketing Television, Philips Consumer Lifestyle powiedział: – „Po raz kolejny udało nam się stworzyć produkt, który ułatwi życie naszym klientom. Dzięki funkcji Net TV możemy wygodnie usiąść w naszym salonie, wziąć do ręki pilota i spokojnie surfować po ulubionych stronach. Portale z najnowszymi wiadomościami, witryny z prognozą pogody, serwisy dla podróżujących – wszystkie najświeższe wiadomości mamy w zasięgu ręki. Ponadto oglądanie zdjęć, czy filmów z sieci jest znacznie ciekawsze, gdy są one wyświetlane na dużym ekranie telewizora, a nie na małym ekranie laptopa”.

Nowe telewizory Philips z funkcją Net TV z serii 8000 i 9000 będą dostępne od kwietnia i maja (w zależności od modelu), telewizor Cinema 21:9 pojawi się w sprzedaży w czerwcu b.r. Z funkcją Net TV firmy Philips użytkownik ma dostęp do stron z najnowszymi wiadomościami, serwisów drogowych, prognozy pogody, aukcji internetowych, portali społecznościowych, gier on-line, wirtualnych albumów zdjęć oraz portali umożliwiających udostępnianie wgranych przez siebie treści. Net TV została opracowana przy współpracy z wieloma znanymi serwisami internetowymi, których treść została dostosowana do wyświetlania na ekranie telewizora.

Źródło: http://www.medianews.com.pl/technologie.php?a=44

Poskładałem to wszystko do kupy i wyszła mi wizja internetu przyszłości :)

Jest takie coś jak „Second Life” (dokładnie tego nie znam), teraz jakby to przerobić na wersje internetu. Mogło by być ciekawie. Np, zamiast tej strony w tym filmiku powyżej to by był pokój, zamiast swojej strony 2d to taki swój pokój 3d. Tylko czy to by było praktyczne i wygodne. Procesorki będą bardzo mocne, więc by przerabiały na 3d w czasie rzeczywistym.

I to wszystko na dużym ekranie :) ciekawie…

Mhm, ale to takie moje gdybanie.

Kwiecień 7, 2009 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: