Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

YT ma problemy

news…

31 marca 2009 Google ogłosiło, że zablokuje możliwość oglądania muzycznych klipów video dla internautów z Niemiec. Powodem jest kończąca się umowa pomiędzy YouTube a GEMA (niemiecki odpowiednik ZAIKSu). Nowa umowa nie została podpisana z powodu horrendalnych stawek jakich domagała się Gema od Google. Za każdy klip muzyczny publikowany na YouTube Google miałoby płacić  Gema 12 eurocentów!

Gema zgodziłoby się obniżyć stawkę za jeden utwór do  1 eurocenta, ale tylko pod warunkiem, że Google dostarczałoby jej informacje o użytkownikach oglądających teledyski.

Na chwilę obecną dostępne są dla internatutów z Niemiec jeszcze częściowo teledyski pochodzące z oficjalnych kanałów telewizji muzycznych  Universial Music i Emi Music, natomiast klipy video należące do Sony BMG są już dla Niemców kompletnie niedostępne. Opóźnienia w blokowaniu dostępu do jeszcze dostępnych klipów mają wg. Google przyczyny czysto techniczne i wkrótce na niemieckim YouTube nie będą już dostępne żadne teledyski.

Niestety prawdopodobnie już wkrótce podobny los czeka polską muzykę i polskich użytkowników YouTube: http://media2.pl/internet/48453-polska-muzyka-zniknie-z-youtube.html

Źródło: http://autoswiatlo.motogrono.pl/2009/04/05/koniec-z-muzyka-na-youtube/

Dyskusja o tym na wykopie tutaj.

Kwiecień 5, 2009 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: