Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

UE kopie dołki pod Czechami? [Rząd Czech obalony]

Ciekawy, a wręcz zaskakujący news z onetu podesłany przez czytelnika tego bloga:

Rząd Czech został obalony
PAP, PG/18:43 – 24.03.2009

Czeska Izba Poselska uchwaliła forsowane przez lewicową opozycję wotum nieufności wobec centroprawicowego rządu premiera Mirka Topolanka – który po głosowaniu zapowiedział ustąpienie ze stanowiska.
Jest to pierwszy przypadek obalenia rządu przez parlament w powojennej historii Republiki Czeskiej – niemal dokładnie na półmetku sprawowania przez nią rotacyjnego półrocznego przewodnictwa Unii Europejskiej.

– Zachowam się ściśle według wymogów konstytucji – zadeklarował Topolanek. Oznacza to, że złoży swą rezygnację na ręce prezydenta Vaclava Klausa.

– Uważam, że może to wywołać komplikacje dla naszego potencjału negocjacyjnego. Partnerzy w Europie przyzwyczaili się twardo z nami negocjować. W tym sensie może się zdarzyć, że nasza pozycja ulegnie osłabieniu – dodał dziennikarzom Topolanek.

Zaznaczył jednocześnie, że byłby za zorganizowaniem latem bieżącego roku przedterminowych wyborów, o ile nie uda się stworzyć nowego rządu.

Poza klubami Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej (CSSD) oraz Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCM) za odwołaniem rządu głosowali dwaj deputowani kierowanej przez Topolanka Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) i dwie byłe posłanki współtworzących koalicję rządową Zielonych. W ten sposób wotum nieufności uzyskało wymaganą bezwzględną większość 101 posłów 200-osobowej Izby.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1940210,12,item.html

koment…

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że ktoś próbuje coś zrobić. Wiadomo jakie stanowisko ma Vaclav Klaus, dużo ludzi go nie popiera tam w UE na stołkach, więc… więc działają…

Przypomniało mi się pewne przysłowie i nie wiem czy pasuje czy nie, ale je napiszę:

kto pod kim dołki kopie, tam sam w nie wpada

Marzec 24, 2009 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: