Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Zmiany klimatu ziemskiego zależą od natury, nie od człowieka

Za poniższy tekst należą się podziękowania autorce bloga „miłować z całego serca i z całej duszy

James A. Marusek-emerytowany fizyk i inżynier US. Navy

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o spuściźnie, którą zostawiamy naszym dzieciom i wnukom. Kiedy jednak patrze w przyszłość widzę przerażające dziedzictwo pełne ciemności i głodu. Zamiast przygotowywać się do tego co nas czeka, bezmyślnie marnujemy czas na zastanawianie się nad oszukańczymi teoriami. Mamy dekadę, aby się przygotować, ale niestety zmierzamy w kompletnie złym kierunku nie robiąc sobie nic z nie cierpiącego zwłoki niebezpieczeństwa.

Zmiany klimatu są przed wszystkim spowodowane naturą. Tak właśnie działo się w czasach mojego dziadka i ojca. I nic do tej pory się nie zmieniło. Dzięki nauce, nie tej wyssanej z palca, ale prawdziwej nauce, powoli odkryliśmy fundamentalne tajemnice natury. Nasza Droga Mleczna tonie w kosmicznych promieniach. Są to naładowane cząsteczki, które powstają w wyniku wybuchów gwiazd. Ponieważ niosą ze sobą ładunek elektryczny, ich prędkość związana jest z magnetycznymi polami. Nasze Słońce produkuje tak silne pole magnetyczne, iż rozciąga się ono aż do końca naszego Układu Słonecznego.

To pole magnetyczne odbija wiele promieni od Ziemi. Ale kiedy Słoce „przycicha” (minimalne plamy na Słońcu) pole to załamuje się do środka i pozwala tym promieniom głębiej penetrować nasz Układ Słoneczny. Wynikiem tego jest zwiększona ilość promieni, które przenikają do naszej atmosfery i jonizują małe cząsteczki wody, tworząc z nich kropelki, które przekształcają się w chmury. Chmury te ponieważ znajdują się w dolnych częściach atmosfery odbijają promienie słoneczne i nie pozwalają się im przedostać do środka. Zwiększenie ilości chmur powoduje globalny spadek temperatury. Takie okresy „cichego” Słońca zwane są dużym minimum. Minimum Maudera (1645-1715) i Minimum Daltona (1790-1830) są przykładami.

Podczas Dużych Minimum Ziemia powoli ochładza się. Początek sezonu siewnego opóźnia się, a mróz w porze zbiorów utrudnia lub uniemożliwia je. Plony maleją i głód zbiera swoje ogromne i okrutne żniwo. Historyk John D. Post opisał ostatnie minimum Daltona jako: „ostatni wielki kryzys żywnościowy w Zachodnim Świecie”. Razem z zimnem przychodzi spadek w produkcji żywności, zamieszki, głód i choroby.

Wielu naukowców w tym David Hathaway(NASA), Willian and Matthew Penn (National Solar Observatory) oraz Khabibullo Abdusamatov (Rosyjska Akademia Nauki) przewidują, że Słońce wejdzie w kolejne Duże Minimum w 25 Cyklu Słonecznym.

Kilku naukowców w tym David C. Archibald (Australia) and M.A. Clilverd (Brytania) ostrzegają, iż może się to stać w 24 cyklu słonecznym, który właśnie zaczynamy. A do tej pory cykl ten okazał się bardzo cichy. Ilość dni bez plam na słońcu jest trzy razy mniejsza niż obserwowane ilości w ostatnim wieku (cykle słoneczne 16-23).

13 Stycznia 2009 roku Europejski Parlament zabronił używania niektórych pestycydów. Ten krok opiera się na fałszywej nauce nie popartej żadnymi prawdziwymi dowodami. Doktor Colin Ruscoe, szef Brytyjskiego Panelu do spraw zbiorów powiedział: „rolnicy są zmuszeni do zaprzestania używania niektórych produktów. Dzięki temu ilość zbiorów zmniejszy się o połowę. Tak duże straty w uprawie ziemniaków, pietruszek, marchewek i fasolek sprawia, ze uprawianie tych produktów będzie nieekonomiczne.” Czy właśnie do tego chcemy dopuścić? Europa zmierza tez w drugim kierunku zakazując używania Genetycznie modyfikowanej Żywności (GM). Działacze na rzecz środowiska omamili ludzi etykietując GM food jako coś okropnego. W USA GM używane jest od ponad 20 lat bez żadnych problemów. GM to nadzieje na przetrwanie w trudnych czasach, a szczególnie podczas kolejnego Dużego Minimum, które przyniesie ze sobą ekstremalne warunki pogodowe. Czy powinniśmy zabronić uprawiania GM? Co zrobimy za 10 lat, kiedy słońce wejdzie w kolejny cykl „cichego” głodu? Jak będziemy pocieszać płaczące z głodu dzieci? Nasze dzieci.

Jakie zatem dziedzictwo im zostawimy?

Źródło: http://totatua.blogspot.com/2009/02/dziedzictwo-naszych-dzieci.html

Artykuł w j. angielskim http://co2sceptics.com/news.php?id=2747

Dzięki za podzielenie się, i za sam tekst, jest wyśmienity Caroline!

Luty 11, 2009 - Posted by | Inne | , , ,

4 Komentarze

 1. Bardzo dobry tekst.

  Komentarz - autor: ggrafik | Luty 16, 2009

 2. True true

  Komentarz - autor: Nistroch | Luty 16, 2009

 3. Te opinie to brednie i oszustwo .

  Komentarz - autor: malex | Maj 30, 2009

 4. Emerytowany fizyk zwyczajnie oszukuje , bo istota i przyczyna zmian lezy zupełnie gdzie indziej …..

  Komentarz - autor: malex | Maj 30, 2009


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: