Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Dwa mocarstwa łączą się

Niby nic nie znaczący news, a jednak…

Miedwiediew chwali decyzję Busha

Prezydent Rosji wyraził zadowolenie z decyzji Busha o odstąpieniu od planów zmierzających do przyjęcia Gruzji i Ukrainy do NATO. Pochwały na tym się kończą, a Rosja zaczyna zwiększać swoje wpływy na Kubie.

Przebywający obecnie na Kubie Dmitrij Miedwiediew pochwalił rozsądek, jakim wykazał się Bush podejmując taką decyzję. Miedwiediew zasugerował jednocześnie, że była to jedyna tak roztropna decyzja tej administracji w całej jej kadencji.

W reakcji na czwartkową wiadomość dziennika „Financial Limes” prezydent Rosji stwierdził, że wcześniejsze plany włączenia byłych republik ZSRR do struktur NATO były motywowane „ wściekłością i bezmyślnością”.

Pozytywne słowa Miedwiediewa nie oznaczają jednak rozpoczęcia łagodniejszej polityki wobec USA. Cała wizyta delegacji rosyjskiej w Hawanie ma na celu wzmocnienie wpływów w tym strategicznym dla Ameryki regionie. W czwartek Rosyjski prezydent spotkał się z kubańskim liderem Raulem Castro. Rozmowy dotyczyły obecnego kryzysu oraz nowych rosyjskich inwestycji na wyspie. Niewykluczone, że wizyta ta, będzie początkiem współpracy państw w zakresie górnictwa i wydobycia ropy naftowej.

Źródło: http://www.e-polityka.pl/a.14547.html

Znaczy to ni mniej ni więcej jak tylko to że będziemy obserwować jak te dwa mocarstwa się dogadują i w konsekwencji jak rozgrywają globalną grę. One po prostu w ostateczności połączą się, pytanie tylko co ludzkość z tego będzie miała. Po obserwuje się i zobaczy…

Listopad 28, 2008 - Posted by | Kątem oka | , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: