Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Traktat lizboński

Smutne ale oni podpisują i głosuj bez wiedzy o tym nad czym pracują. Oni po prostu nie wiedzą co podpisują. Oni nie wiedzą co naprawdę robią ;/

W sprawie traktatu lizbońskiego…

(Poseł Antoni Macierewicz: Ale czy czytał?)

…na obszernym uzasadnieniu, które jest…

(Poseł Antoni Macierewicz: Znaczy, nie czytał.)

Przepraszam, odpowiem i na to….Rada Ministrów oparła się na obszernym uzasadnieniu, które jest efektem ekspertyz prawnych przygotowanych dla rządu. I myślę, że to jest podstawowa forma pracy rządu. Dlatego nie jest istotne, w jakim stopniu kto jest oczytany w poszczególnych dokumentach. Istotna jest znajomość całości, którą rząd posiadał, podejmując taką decyzję.

(Poseł Antoni Macierewicz: Ale to dziękuję za informację.)

Przepraszam, to nie jest…Wicemarszałek Jerzy Szmajdziński: Proszę państwa o zachowanie spokoju. Proszę bardzo, panie ministrze. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Borkowski: To nie jest streszczenie traktatu. To jest uzasadnienie z wykazaniem wszystkich argumentów, które stają się podstawą do podpisania traktatu.

(Poseł Antoni Macierewicz: Nawet streszczenia nie czytał, tak?)”

Źródło: http://www.permedium.pl/platforma-obywatelska/widzia-y-ga-y-co-podpisywa-y-nie-gdy-nie-czyta-y-nawet-streszczenia-traktatu-tylko-ekspertyzy.html

Ten tekst jest z 2007r. Tak się zastanawiam dlaczego Tusk jest za tym traktatem. Szkoda że gro ludzi nie wie co to tak naprawdę jest ten traktat co on daje i t.d.

Ten traktat powoduje, że tracimy veto w UE, więc mogą nam narzucić _COKOLWIEK_ zechcą, zamiast być jedynie drogowskazem, sugestią w którym kierunku iść by budować Polskę w Europie. Dodatkowo po podpisaniu traktatu lizbońskiego chcąc wystąpić z UE musielibyśmy oddać wszystkie ich dotacje. Mi się to nie uśmiecha, gdyż _Oni nie oddadzą nam zabranych podatków_. Podpisanie TR to pchanie się w jedno wielkie bagno!

Źródło: http://www.wykop.pl/link/116647/czy-tak-powinna-wygladac-demokracja-irlandia-zaglosuje-jeszcze-raz#comment-627424

Traktat do pobrania:

A teraz coś na czasie…

Nie ma przeszkód dla drugiego referendum w Irlandii

Możliwe jest drugie referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego – stwierdziła podkomisja irlandzkiego parlamentu, nie znalazłszy przeszkód natury prawnej – pisze dziennik „Irish Times”.
Nie ma przeszkód prawnych, które uniemożliwiłyby nowe głosowanie w sprawie Traktatu Lizbońskiego, który Irlandczycy odrzucili w referendum 12 czerwca tego roku – wynika z projektu raportu podkomisji do spraw przyszłości Irlandii w Unii Europejskiej.

Nad konsekwencjami odrzucenia Traktatu z Lizbony komisja debatowała przez sześć tygodni. Projekt raportu jest obecnie przedmiotem obrad podkomisji wielopartyjnej i będzie opublikowany w czwartek.

Według tekstu raportu można będzie przeprowadzić nowe referendum w sprawie traktatu, do którego dołączono by wynegocjowane z Brukselą gwarancje dotyczące warunków stawianych przez Irlandczyków.

Sprzeciw wobec Traktatu z Lizbony wiązał się z trzema obawami: przed utratą neutralności militarnej, zniesieniem zakazu aborcji oraz zlikwidowaniem niskich stawek podatkowych. Eurosceptycy byli również przeciwni projektowi zlikwidowania prawa Irlandii do mianowania „swojego” komisarza europejskiego.

Traktat z Lizbony zastrzega, że od 2014 roku Komisja Europejska będzie miała mniej komisarzy niż UE liczy krajów członkowskich; pewne państwa mogłyby więc stracić swoich urzędników w KE.

Irlandzka podkomisja rozważa możliwość przyjęcia „deklaracji” UE, gwarantującej Irlandczykom spełnienie ich warunków.

Możliwość zachowania „swojego” komisarza przez poszczególne kraje jest jednak przewidziana w traktacie; w razie jego przyjęcia kraje członkowskie mogą jednogłośnie zadecydować, że wszyscy zachowają swoich komisarzy.

Najnowsze sondaże wskazują, że jeśli Irlandczycy otrzymają stosowne zapewnienia, to zwolennikami traktatu okaże się 43 proc. respondentów, a przeciwnikami 39 proc.

wierzysz w sondaże? przecie to narzędzie manipulacji, o sondażach już pisałem
Uwaga, najnowsze sondaże mówią że za miesiąc wszyscy będą bogaci i w lipcu spadnie śnieg ;)
Generalnie to sondaże mówią że wszyscy ludzie siedzą cicho i ich to nie interesuje, więc rób tak samo.

Irlandzki minister spraw zagranicznych Michael Martin poinformował ostatnio, że decyzja o ewentualnym powtórzeniu referendum zapadnie w terminie bliskim szczytu europejskiego, który odbędzie się w Brukseli 11 i 12 grudnia.

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1869759,12,item.html

Droga do piekła wybrukowana jest traktatem lizbońskim i innym politycznym szajsem. Będziemy w drugiej takiej super extra hameryce…

Listopad 27, 2008 - Posted by | Kątem oka | , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: