Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Film o amerykańskich mediach

Jak wiemy Polska naśladuje Amerykę. Film tez jest o Polskich mediach ;/
Kiedyś o tym filmie już pisałem, ten ma polskiego lektora.

Opis…

Orwell przewraca się w grobie
produkcja: USA, 2003
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Robert Kane Pappas

Krytyczne i pełne oskarżeń spojrzenie na dzisiejsze media w USA, które kiedyś uważano za bastion amerykańskiej demokracji.

Reżyser Robert Pappas zarzuca wielkim korporacjom medialnym takim, jak News Corporation, Time Warner, Viacom czy The New York Times Company, że naginając, a nawet zmieniając prawdę dla własnych korzyści, kontrolują rynek wiadomości. Mówi, że wykorzystują w tym celu taktyki podobne do tych, które opisał George Orwell w głośnej powieści „1984”. Śledząc i studiując cały proces zniekształcania, przeinaczania czy wręcz ignorowania prawdziwych wydarzeń, Pappas przedstawia wypowiedzi wielu intelektualistów i specjalistów.

W filmie znalazły się wywiady z m.in. kontrowersyjnym reżyserem Michaelem Moore’em, niezależnym kongresmanem Bernie’m Sandersem, byłymi dziennikarzami dużych korporacji oraz prawnikami i badaczami mediów. Padają trudne pytania, dotyczące niedawnej przeszłości. Do dziś nie wiadomo, dlaczego w marcu 2003 roku połowa społeczeństwa amerykańskiego wierzyła, iż Saddam Hussein był odpowiedzialny za wydarzenia z 11-go września. Reżyser powraca też do dawniejszych spraw takich, jak przetrzymywanie w 1980 roku przez ponad 400 dni zakładników w amerykańskiej ambasadzie w Teheranie czy do wyborów prezydenckich w 2000 roku i niejasnego liczenia głosów na Florydzie. Al Gore prawdopodobnie wygrałby z George’m W. Bushem, ale ponowne liczenie głosów zostało przerwane decyzją Sądu Najwyższego USA.

Kłopotliwa lista pytań bez odpowiedzi i informacji, które nigdy nie zostały wyemitowane przez czołowe media amerykańskie, jest długa. Według twórców filmu, mimo istnienia wielu źródeł informacji, amerykańskie społeczeństwo ulega manipulacji decydentów, od których zależy, co widzowie usłyszą i zobaczą. Ten film uświadamia nam, że rok 1984 nie jest już tylko datą z przyszłości…

http://www.alterkino.org/index.php?subaction=showfull&id=1202566762

http://netload.in/datei139e64c16d1d5908c437a5f55c7b0615/orwell.rmvb.htm

Jeśli masz problem ze ściągnięciem służę pomocą.

Październik 15, 2008 - Posted by | Inne | , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: