Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Obiektywny Fox News…

Taki przykład…

Video z telewizji fox news, właściwie wywiad:

Opis:

„Dziewczynka z ciotką opowiadają jak przeżyły atak na Pd. Osetię. W momencie, gdy kobieta oświadcza, że winna jest Gruzja – prowadzący zarządza przerwę na reklamę. Po przerwie osłabiającej wymowę oświadczenia kobiety – daje jej 30 sekund na dokończenie, głośno odliczając czas. Na koniec niby obiektywnie podsumowuje: „There are grey areas in war”.”

Pozwolę sobie zacytować pewną wypowiedź ze strony wykop.pl:

„Ktos zapomnial wspomniec tylko, ze miasta nalezace do Gruzji byly atakowane z terenow określanych jako Osetia południowa (de facto także Gruzja) i cała interwencja Gruzji sprowadzała się do tego, aby terrorysci (bo nie wiem jak inaczej ich okreslic) nie strzelali na slepo z moździerzy w miasta. Odpowiedziała Rosja po prostu najeżdżając kraj i niszcząc miasta Gruzji. Nie zdziwiłbym się gdyby okazało się, że za ataki z terenów Osetii południowej także była odpowiedzialna rosja – chociażby przez uzbrojenie bojówek.

Niestety sprawa wygląda podobnie jasno jak sprawa śląska w czasach gdy niemcy chcieli go przejąć. Co nie zmienia faktu, że ten wybrany materiał to manipulacja bo kobieta wyraźnie miała co innego mówić a co innego powiedziała co zaskoczyło prezentera. Trzeba jednak pamiętać, że na terenach Osetii południowej wiele ludzi ma paszporty rosyjskie, to tak jakby Niemcy wkorzyły na śląsk i ktoś z Niemieckim paszportem wypowiadał się pozytywnie na temat Niemców. Z pewnością ktoś także wyrobiłby sobie opinie na podstawie takiej wypowiedzi.

PS
Mam nadzieje, ze nie bedzie z tego 3 wojna światowa. Niestety nasze pokolenie jest zbyt przyzwyczajone do pokoju i wyraźnie bagatelizuje pewne fakty. Tutaj mamy do czynienia z aktem agresji jednego kraju wobec drugiego, a jednak słyszymy o ‚przesadzonej reakcji’. To tak jakby powiedzieć, że Hitler przesadził z reakcją na polski atak niemieckiej radiostacji – a przeciez tak Niemcy tłumaczyli wojne w 39 roku. Niestety mam wrażenie, że moje pokolenie po prostu nie zna historii, a nawet jak juz doswiadzca wydarzeń na bierząco to je bagatelizuje”

http://www.wykop.pl/link/86240/amerykanska-tv-fox-news-cenzuruje-wywiad-z-osetyjskimi-uciekinierkami#comment-443048

Sierpień 17, 2008 - Posted by | Kątem oka | , , , , , , ,

1 komentarz

  1. Co myśli autor i inni na temat pewnego prawdopodobieństwa rozpoczęcia się III Wojny Światowej? Na ile realne jest takie zagrożenie? Jeśli mogę spytać.

    Komentarz - autor: luxveris | Sierpień 17, 2008


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: