Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Liczba Pi w kręgu zbożowym

Ten post nie jest dla ludzi o zamkniętym umyśle lub o zaprogramowanym umyśle, czyli jeśli sądzisz że kręgi zbożowe to wymysł tylko i wyłącznie ludzki, lub że kręgi „robią” tylko i wyłącznie ufo. To są dwie podstawy wokół kręgów zbożowych. Ja sam jestem zdanie iż są zarówno przypadki ludzkie, jak i pozaziemskie, biorę pod uwagę także i trzecią możliwość mianowicie „duchową„, tzn jakieś formy bytu nie materialnego oddzialujące na ziemię w jakimś celu. Reasumują nie utwierdzam się w żadnym przekonaniu, jest wiele możliwości i tylko dociekliwe badania mogłby naprawadzić na jakiś rzetelny trop. Ale ludzie wolą przekonania które są łatwo przyswajalne i akceptowane przez większość, a na badania nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Krąg został odkryty w polu jęczmienia w Wiltshire [Wielka Brytania]

Poglądowe zdjęcie można obejrzeć na stronie sott.net [link], jak i też poczytać – tekst w j.ang.

Krąg ma średnicę 150 stóp (45,72 m) i jest prawdopodobnie reprezentacją liczby Pi do dziesiątego miejsca po przecinku. Składa się z 10 segmentów, jeden segment to 36 stopni [rad]. I przykładowo reprezentacja liczby 3 to 3×36°, czyli trzy segmenty. To tyle z mojej strony, więcej dowiesz się na stronie kręgu:

http://www.cropcircleconnector.com/2008/barbury/barburyRC2008a.html

Co to może oznaczać? być może trzeba by było odwołać się do symboliki. Co zatem reprezentuje liczba Π. Hm, niczego intersującego nie znalazłem, jednak przyszło mi do głowy: „kod” coś jest zakodowane, odkodowane itp.

Sierpień 2, 2008 - Posted by | Kątem oka | , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: