Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Projekt: „kontrola internetu” rozpoczęty

Mówię wam ludzie, trzeba trzepotać naszymi małymi skrzydełkami bo lada moment, już za chwilę nie będzie jak i gdzie rozłożyć skrzydełek… motylka.

Ja sobie trzepoczę tutaj na moim blogu oraz od czasu do czasu także i gdzie indziej, tam gdzie mogę. Internet to miejsce gdzie mogę to robić. W żadnym innym miejscu nie mogę tego robić. A chodzi o wyrażanie siebie, o wyrażanie swoich myśli, o „wolną” komunikację między ludźmi.

Oznacza to że poprzez wyrażanie tego co myślimy o świecie, mogą poczuć się zagrożeni (?) niektórzy ludzie. Ci ludzie dążą do tego aby nigdy więcej nie było można komunikować się poprzez internet tak jak dzieje się to teraz.

W przyszłym świecie, owszem internet będzie jak najbardziej, tylko że w trochę innej postaci. Nie będzie można zamieszczać swoich myśli tam gdzie Ci się spodoba. Będą miejsca które będą pilnowane.
Jeśli będziesz chciał mieć swoją stronę, będziesz musiał to zarejestrować i być prawnie za to odpowiedzialnym, a co za tym idzie wszystko co znajdzie się na stronie będzie należało do ciebie i będziesz za to odpowiadał. Wniosek jest taki że jeśli nie będziesz chciał się narażać będziesz musiał być moderatorem swojej strony i kasować wszystko co podpada pod prawo.

Jaki sens będą miały np fora dyskusyjne które będą moderowane pod kątem prawa? Będzie można dyskutować, owszem, z jednym wyjątkiem, dyskusje będą musiały być zgodne z prawem…. AKTUALNYM prawem które wtedy będzie (zmodyfikowane) pod…. internet. Będziesz mógł dyskutować o tym co leciało dzisiaj w klanie czy plebani. Ale jeśli twoja wypowiedź będzie dajmy na to obrażała serial czy to co prezentuje, będziesz na celowniku, za wzbudzanie kontrowersyjnych myśli u czytelnika twojej strony. Nie daj bóg będziesz nagabywał do rewolucji…znajdziesz się za kratami nim się obejrzysz. Wszystko co „ezoteryczne” i inne związane z duchowością zostanie zakwalifikowane pod „sektę” lub „kult szatana” zostanie zakazane. I tak dalej i tak dalej…

Drogie panie i panowie rozpoczynamy projekt kontroli internetu.

Wszelkie miejsca gdzie można wyrażać swoje opinie musi zostać zlikwidowany lub poddany prawu. Tak aby każda treść w internecie posiadała swojego właściciela który będzie za nie odpowiedzialny, którego w razie czego będzie można oskarżyć. Czego nie da się odpowiednio dobrze kontrolować należy zlikwidować pod pretekstem np walki z pedofilią czy czymś innym „dla dobra ludzkości”.

Kiedy w końcu internet będzie pod kontrolą, nie będzie trzeba się martwić oto co tam się znajduje lub znajdzie. Nikt nie oskarży żadnej firmy czy korporacji, nikt nie piśnie słówka na ludzi u władzy, na rząd, na partie. Nie będzie informacji sprzecznych z oficjalnymi. Tak więc do roboty!

ps. to tylko informacje z jednego portalu (di.com.pl):

Lipiec 14, 2008 - Posted by | Inne | , , ,

2 Komentarze

  1. ACTA poparta na szczycie G8 – czas na inwigilację
    http://news.torrent.pl/n1352-acta_poparta_na_szczycie_g8_czas_na_iwigilacje.html

    Komentarz - autor: Paweł | Lipiec 17, 2008

  2. […] lipcu też o tym pisałem. Wniosek jest jeden. Oni (ktokolwiek to jest) się nie poddają […]

    Pingback - autor: Jak kontrolować internet? « Dziwny jest ten świat | Październik 14, 2008


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: