Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Satelita szpiegowski, tarcza anyrakietowa i Polska w jednym

Spróbujmy połapać się o co w tym wszystkim chodzi, może uda się ułożyć trochę puzzli i wyjdzie ciekawy obrazek…

Ostatnio na czasie jest o satelicie USA, media podają:

Szpiegowski satelita jak meteoryt

02:39, 27.01.2008 /PAP

Jeden z amerykańskich satelitów wywiadowczych już w lutym lub marcu może spaść na Ziemię. Powód? Wyczerpał źródła zasilania i wymknął się spod kontroli NASA.
Informację ujawnił w sobotę anonimowy przedstawiciel rządu USA. Dodał też, że nie wiadomo obecnie, w którym rejonie świata satelita może spaść.

wyczerpał źródła zasilania? inne źródła podają co innego o czym poniżej. Jednak czy to już normalne że media podają jakieś „skrzywione” informacje?

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Gordon Johndroe zapewnił, że odpowiednie agencje rządowe monitorują sytuację. – Poszukujemy potencjalnych opcji zminimalizowania wszelkich ewentualnych szkód, które ten satelita może wyrządzić – podkreślił.

Dotychczas agencji NASA udawało się bezpiecznie sprowadzać na Ziemię z orbity nieczynne satelity. Zazwyczaj spalały się w atmosferze lub wpadały do oceanów.

Ze strony tvn24.pl

Inna strona podaje bardziej konkretnie, świeższa data:

2008-02-14 22:32:

Prezydent USA George W. Bush nakazał swym wojskowym zestrzelenie amerykańskiego satelity szpiegowskiego za pomocą pocisku odpalonego z okrętu wojennego.

Planuje się wykorzystanie rakiety taktycznej, która ma trafić w sputnik zanim ten wejdzie w atmosferę ziemską. Nie wiadomo jeszcze, kiedy operacja się rozpocznie. Przewiduje się natomiast, że zepsuty aparat szpiegowski zacznie wchodzić w atmosferę w pierwszym tygodniu marca.

Ważący około 2 ton satelita oznaczony kodem US193 trafił na orbitę w grudniu 2006 roku. Wkrótce jednak doszło do awarii jego komputera i stracono nad nim kontrolę. Według Associated Press na satelicie są tajne urządzenia.

więc doszło do awarii komputera. Co sugeruje AP podając że są tam tajne urządzenia?

Znajduje się tam także około 500 kilogramów hydrazyny, silnie trującego i łatwopalnego związku wykorzystywanego jako paliwo kosmiczne. Niekontrolowany powrót aparatu na Ziemię grozi silną eksplozją.

i mamy akceptację społeczeństwa do zestrzelenia satelity, albo raczej jeśli zestrzelimy uspokoimy ludzi, w końcu jest tam silnie trująca substancja

„Prezydent nakazał Ministerstwu Obrony przystąpienie do przechwycenia” – poinformował jeden z doradców ds. bezpieczeństwa narodowego James Jeffries. Tłumaczył, że decyzję podjęto, by zredukować zagrożenie dla ludzi.

Ze strony: wprost.pl

O satelicie można jeszcze poczytać na stronach heise-online.pl (news1) (news2) dowiemy się stamtąd o trajektorii, lub obszerny artykuł na rzeczpospolitej.

Co ma z tym wspólnego tarcza antyrakietowa? A no nadarza się okazja do zaprezentowania społeczeństwu przydatności tegoż słusznego systemu w który warto inwestować. Na samym końcu mała niespodzianka.

Najświeższy news brzmi:

Amerykański satelita spadnie na terytorium Polski?

Amerykanie ostrzegają, że uszkodzony satelita szpiegowski może spaść na terytorium Polski. Rząd powołał sztab antykryzysowy.

to amerykanie informują, a może strasz?

Już pod koniec stycznia pojawiły się sygnały, że amerykański satelita antyszpiegowski może w niekontrolowany sposób spaść na Ziemię. Jak podaje tvn24, przyczyną tego stanu rzeczy byłoby wyczerpywanie się jego źródeł zasilania i utrata przez NASA kontroli nad urządzeniem. Podczas gdy wcześniej tego typu satelity Amerykanie ściągali z kosmosu bezpiecznie, obecnie istnieje ryzyko, że może on spaść na Polskę.

nagle okazuję się że może spaść na Polskę

Według gazeta.pl, gdyby rzeczywiście się tak stało, poszkodowane byłoby centrum kraju na linii Warszawa-Terespol-Leszno.

trzeba było od razu napisać „zagrożone centrum Warszawy, cała Warszawa może zostać skażona”

Wczoraj prezydent USA zadecydował, że satelitę zestrzeli okręt wojenny. Mimo podjętych srodków ostrożności i zapewnień USA o ścisłym kontakcie z polskim rządem, będzie to niebezpieczna operacja, ponieważ satelita nie tylko waży 2 tony, ale również wypełniony jest hydrazyną, silnie wybuchową substancją.

Jak dotąd, zarówno polskie, jak i amerykańskie władze uspokajają obywateli.

one zawsze to robią!

Ze strony: e-lama.pl

Okazuje się że istnieje prawdopodobieństwo że satelita spadnie nam Polakom na głowy, ale nie ma niebezpieczeństwa ponieważ amerykanie nas cudownie wyzwolą. A tak naprawdę, czy amerykanie mogą coś kombinować w związku z tą tarczą której Polacy się opierają? Może to jakaś metoda wywierania presji aby jednak dać się namówić na tą tarczę?

USA ma więc okazję do przetestowania masom ich super systemu, ma argument dla Polaków by jednak przystali na tarczę w Polsce, czy może się kryć coś jeszcze? A co gdyby całe to zamieszanie było odwróceniem uwagi? Pytanie tylko odwróceniem uwagi od czego? Osobiście podejrzewam że może mieć to związek z bolidami i kometami…

Luty 16, 2008 - Posted by | Kątem oka | , ,

4 Komentarze

 1. Tak jak w tytule newsa z tvn24… satelita robi im za meteoryt. Tylko ciekawe czemu to ma służyć… chyba muszą oczekiwać na jakieś kosmiczne „śmieci”, które będzie trzeba zestrzelić.

  Komentarz - autor: luxveris | Luty 17, 2008

 2. a było obejrzeć wiadomości TVP gdzie w parze z informacją o pomyślnym zestrzeleniu „trujacego satelity” zapodano filmik z wujaszkiem Dżordżem w roli głównej (jak to tańcuje albo bawi się z dziećmi)

  jakoś w tym czasie dojrzałem przypadkiem końcówkę filmu w TVP o tym jak ogromna kometa rozpada się w drobny mak po uderzeniu w ziemską atmosferę. Boom! Wow!

  Pzdr

  Komentarz - autor: Darek | Luty 22, 2008

 3. Wiadomości nie oglądam, a i komety mnie nie bawią, ale za to ostatnio oglądałem ‚Marsjanie Atakują!’… niezłe.

  Komentarz - autor: luxveris | Luty 22, 2008

 4. Dziś, tydzień po sukcesie „satelity” puścili „Futureshock: Comet Impact” na TVN. Jakże odmienna i katastroficzna wizja uderzenia komety (i jakże świeża bo z 2007r). Oglądałem początek, ale jeden komentarz powinien wystarczyć: „…znamy przybliżone miejsce uderzenia, ale by ją namierzyć potrzebowalibyśmy TARCZY…” – dosyć wymowne prawda?

  W filmie pada również dokładna data 08.08.08, usprawiedliwia się zaniechanie użycia ładunków nuklearnych itd. Coś niby troszke sensownie ale w większości totalna kiszka. (zgodnie za wzorem dezinformacji?)

  no to obserwujmy sobie dalej…

  Komentarz - autor: Darek | Luty 24, 2008


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: