Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Blog Arkadiusza Jadczyka jako blog roku?

Arkadiusz Jadczyk, blog „Układ otwarty” 

Mój blog nie bierze udziału w żadnym konkursie, jestem jednak stałym czytelnikiem bloga pewnego człowieka Arkadiusza Jadczyka, fizyka teoretyka. Nazwał on swój blog układem otwartym, i za tą otwartość go lubię!

Na pracowniIV znalazłem na temat:

Od jakiegos czasu Arkadiusz poświęca sporą część każdego dnia na swój blog – na zbieranie materiałów, przygotowywanie wpisów, odpowiadanie na komentarze. Powiecie – co w tym nadzwyczajnego? Przecież mnóstwo ludzi prowadzi blogi i te blogi pochłaniają ich uwagę i zajmują im czas. Często nawet mnóstwo czasu.

To prawda. Prawdą jest też że ich blogi często mają MNÓSTWO czytelników. Bo blog to pamietnik pisany w sieci. A kogo nie kusi zaglądanie do cudzego pamiętnika? Ilu ludzi na tej planecie jest zainteresowanych kreatywnym wykorzystaniem danego im czasu? Zdecydowana większość nie jest. Oni wolą pozaglądać tu i tam, cudze myśli, cudze życie – to zdecydowanie łatwiejsza strawa, a w dodatku można ją pochłaniać nie przerywając sobie snu. Z Arka blogiem jest inaczej. Choć zapewne i to się zdarza (tylko jaki z tego pożytek?), raczej trudno jest jego wpisy po prostu “połknąć”. Są trudne, prowokujące, stanowią wyzwanie dla stereotypowego sposobu myślenia. Można jednak podjąć wyzwanie i próbować przełączyć obwody zmuszając umysł do wysiłku przecierania nowych ścieżek połączeń.

Arkadiusz niejako za motto swojego blogu – bo od tego zaczął pierwszy wpis – przyjął cytat z Poppera:

“Jestem racjonalistą. To znaczy, usiłuję podkreślać wagę racjonalności u człowieka. Lecz, jak wszyscy myślący racjonaliści, nie twierdzę, że człowiek jest racjonalny. Wręcz przeciwnie, jest rzeczą oczywistą, że nawet najbardziej racjonalni ludzie są, pod wieloma względami, wielce nieracjonalni. Racjonalność nie jest cechą ludzką, nie jest też faktem o ludziach. Jest to *zadanie docelowe dla ludzi* – zadanie ciężkie. Osiągnięcie racjonalności, choćby po części, jest rzeczą trudną.

Choć nigdy nie sprzeczam się o słowa, nigdy nie definiuję słów, tutaj muszę wszakże wyjaśnić co rozumiem przez `racjonalność’. Przez racjonalność rozumiem po prostu krytyczny stosunek do problemów – gotowość uczenia się na naszych własnych błedach, oraz przyjęcie postawy świadomego doszukiwania się naszych błedów i naszych uprzedzeń.”


Więcej na blogu pracowniaiv

Blog jego bierze udział w konkursie na Blog roku.

Każdy głosujący ma szansę wygrania nagrody. Zasady przyznawania nagród głosującym tutaj. Nagrodami w konkursie są: 10 Apple iPod nano 4GB wraz z 10 nagrodami pieniężnymi. Głosowanie do 19.02.2008 12:00.

SMS na 71222 o treści E00181

Po prostu postanowiłem wspomóc ogłaszając na swoim blogu.

Styczeń 31, 2008 - Posted by | Inne | , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: