Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Kosmos, wszechświat

Wikipedia podaje takie dane:

(…)W tej chwili (2008) słowo wszechświat jest dla naukowców dwuznaczne. Zgodnie z ogólnie przyjętą teorią względności i opartej na niej teorii Wielkiego Wybuchu wiek Wszechświata szacuje się na 13,7 mld lat. Dla niektórych kosmologów obserwacyjnych, jest to sfera o promieniu około 4 × 1026 m (50 mld lat świetlnych), z nami w centrum, a pojęcie ogólnej czasoprzestrzeni nie ma sensu. Dla niektórych fizyków teoretycznych, Wszechświat jest czasoprzestrzenią według modelu Wielkiego Wybuchu w małej skali (8 × 1026 m). Obecne pomiary jednorodności promieniowania tła wskazują, że Wszechświat jest prawdopodobnie płaski i będzie rozprzestrzeniał się w nieskończoność.(…)

Ja słyszałem tyle że wszechświat jest nieograniczony i nieskończony. Pamiętam że kiedyś ludzie sądzili iż Ziemia jest płaska i jesteśmy pępkiem o oku Boga, jesteśmy centrum.

Cóż teraz to się przeniosło do kosmosu ; – )

Jaka jest prawda? Czy musimy poczekać na odkrywcę pokroju Kopernika?

Cóż moje dane też są szczątkowe, być może ten fizyczny świat jest ograniczony i skończony? Jeśli tak to ma jakąś postać. Ciężko jest mi przyjąć dane o wszechświecie z wikipedi, tak już było o Ziemi.

Mam dwa ciekawe filmy, drugi jest interesujący, pokazuje jak Ziemia jest duża…

Drugi dostępny pod linkiem: http://www.snotr.com/video/807

Styczeń 14, 2008 - Posted by | Inne | , , ,

2 Komentarze

  1. ten film jest ok

    Komentarz - autor: Anonim | Luty 26, 2008

  2. człowieku! piękne! mistrzowskie!

    Komentarz - autor: łukasz | Sierpień 14, 2008


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: