Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Wybory, tvn24 i moje śledztwo

Cyt.:

„Tvn24.pl i o2.pl miały wczoraj problemy z zachowaniem ciszy wyborczej. Pomijając absurdalność przepisów o ciszy w dobie internetu i sondaży exit-polls, warto odnotować to zdarzenie. Zwłaszcza, że przyłapany na wpadce tvn24.pl tłumaczył się w kuriozalny sposób. Całe szczęście byłem na tyle przytomny, żeby zapisać to i owo…”
-> Całość tekstu

Zrzutu ekranu który ktoś zrobił:

cisza_wyborcza

oryginał: http://img257.imageshack.us/img257/3280/ciszazamanalh7.jpg

Później dano taką wiadomość:

Hakerzy rozpowszechniają dane z naszej strony testowej

Nasz portal został zaatakowany w czasie ciszy wyborczej przez hakerów. Rozpowszechniają oni informacje z naszej bazy danych, które nie zostały opublikowane w sieci.
Hakerzy złamali kod naszej strony i dotarli do testowych wiadomości. Rozpowszechniają informacje, nad którymi redakcja dopiero pracuje i które nie zostały nawet zatwierdzone do publikacji. Strona testowa służy do pracy redakcyjnej i wpisywane dane mają wypróbować sprawność wszystkich mechanizmów naszej strony w czasie wieczoru wyborczego.

Tak samo jak testowa jest strona na której pracujemy, tak i dane które z niej pochodzą, są tylko testem.

Kuba Sufin

http://www.tvn24.pl/-1,1525643,wiadomosc.html

A na sam koniec, pochwalono się oglądalnością:

W wieczór wyborczy nasz portal miał najlepszą oglądalność od czasu powstania. Odnotowaliśmy ponad 3 mln odsłon. Witrynę odwiedziło prawie 330 tys. osób.
Gdy Państwowa Komisja Wyborcza podjęła decyzję o wydłużeniu ciszy wyborczej najpierw o 25 minut, a później aż do 22.55 słupki oglądalności poszybowały w górę. O godz. 22 pokazywały już ponad pół mln odsłon. Wynik utrzymał się przez następną godzinę, kiedy to publikowaliśmy pierwsze wyniki wyborów.

Wszystkim odwiedzającym nas osobom serdecznie dziękujemy.

http://www.tvn24.pl/0,1525716,wiadomosc.html

Wnioskuje że ktoś prawdopodobnie popełnił błąd tam w redakcji tvn24 przykładowo np naciśnięto przycisk „publikuj” zamiast „zapisz”. Zwykle w cms’ach przycisk „zapisz” służy do zapisywania dłuższych tekstów na wypadek zawieszenia się przeglądarki czy czegoś innego. Jednak podali informacji o rzekomych hakerach, co jest dziwne delikatnie mówiąc, a najlepsze jest to że się ładnie na sam koniec pochwalili. Czym? swoją głupotą? W tym przypadku pasuje: „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” pasuje jak ulał … ; )

Update: strona w zasadzie o tym samym, autor doszedł do tego samego, więc podaje linka ; ] http://tomasz.topa.pl/tvn24pl-hacked-w-wieczor-wyborczy.html


A tak było za granicą:

„Z listów do gazetawyborcza.pl: Chcialam poruszyc temat wyborow za granicami kraju, a konkretnie w Irlandii. Mieszkam w Dublinie od ponad 3 lat i w tym roku postanowilam pojsc na wybory. Razem z partnerem pojechalismy do punktu wyborczego dwukrotnie, jednak nie oddalismy swoich glosow.”

Całość -> http://17wojewodztwo.blox.pl/2007/10/Dublin-cz-2.html


Update: kogo już nie zobaczymy, z kim się pożegnamy? O tym na stronie:http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=64431

Październik 22, 2007 - Posted by | Kątem oka |

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: