Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Polityka telewizja media dezinformacja

Największą potęgą informacyjną są media, najsilniejsze media czyli telewizja (TV)
Informacja to władza.

Jest tak dlatego że społeczeństwo czerpie głównie z tego źródła informacje. Po drugie ludzie lubią jak im się podaje na tacy, nie chcą i nie lubią kiedy muszą podejmować jakieś starania. Lubimy starać się tylko jeśli coś z tego mamy, jakąś korzyść dla nas samych lub nam najbliższych. Nie dla obcych ludzi.

Ok, telewizor stał się świętą rzeczą dostępną w każdym domu, zapewniającą dostęp do rozrywki jak i też do informacji. Według mnie jest to jednostronne źródło informacji. To jest jedno źródło podzielone na „kanały”, bierzemy np tvp, jest tvp1, tvp2, itd… TO JEST JEDNO, i tego jest wiele. To medium NIE jest obiektywne w mojej ocenie. Co innego jest z internetem, gdzie jest multum informacji, każdy daje coś od siebie, i można wyszukać mnóstwo różnych informacji widzianych „pod różnym kątem”.

Najgorsze jest to że ludzie patrzą w TV i wierzą, i co ważne bardzo łatwo dają się manipulować, BARDZO łatwo…

Ostatnio obserwuje „zabawę” zwaną wybory albo raczej kampania wyborcza, wywnioskowałem jak nie co innego tylko marketing, czyli robisz wszystko aby klient kupił twój towar, dosłownie wszystko. Warto to przemyśleć, i nawiązać jaki ma sens cała ta kampania…
Wybory-marketing-sens?

Co do polityki i akurat tvp ; )

cytat:

Skandal w reżymowej TVP! Prezes TVP w obawie przed szczerymi i dla większości polityków niewygodnymi wypowiedziami Janusza Korwin-Mikkego odwołuje program Forum. Po czym decyduje sie na jego emisję już bez udziału pana JKM. Proszę się wsłuchać…podczas próby wyjaśnienia zaistniałej sytuacji przez Romana Giertycha w pewnym momencie słychać głos w słuchawce przy uchu pani prowadzącej, nakazujący zmianę tematu. (…)”

[49 sekunda] video:

Październik 2, 2007 - Posted by | Inne

Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: