Dziwny jest ten świat

… to mało powiedziane ! ;-)

Polskie obozy pracy

Jeśli jesteś pracodawcą nastawionym na jak największy dochód, przy jak najmniejszej inwestycji w ludzi nie czytaj tego. Tekst jest dla ludzi a nie dla maszyn, wyzyskiwaczy, bo tylko tak można nazwać takich ludzi. Szefowie = maszyny bez serca, to nie ludzie.

Obozem pracy nazywam miejsce pracy do którego przychodzą ludzie i pracują nie mówiąc ani słowa swoim przełożonym, między sobą wymieniają zdania i żalą się. Ludzie pracujący na maksimum po 10 po 12 godzin, za śmieszną stawkę godzinową, gdzie nie mają życia, ich życiem jest miejsce pracy = obóz. Najczęściej jest to jakaś praca fizyczna.

Nad pracownikami są tzw. „szefowie” – są maszynami wyzyskiwaczami, dla których liczy się swój własny interes, dbają o swój zad nie zbaczając na nic. Przykładowo brygadzista, lub ktoś kto rozporządza pracą zwykłych roboli. Najczęściej mają także kogoś nad sobą, co powoduje strach przed opieprzeniem lub tzw. „na dywanik”, wynikiem tego jest: robić wszystko byle tylko szef mnie nie wezwał i żeby było wszystko ok. To się także przejawia na końcowych pracowników.

Szef firmy: kasa kasa kasa zysk zysk zysk

Najgorsze jest wyzyskiwanie ludzi. Jako że „szefowie” – maszyny, dbają o siebie a szczególnie o pieniądze, robią co w ich mocy aby mieć jak najwięcej. Nie liczy się pracownik, on ma robić jak naj wydajniej za jak najmniej. Wtedy jest duży zysk dla „szefa” maszyny. On nie liczy się z innymi.

Nieraz bywa że zamiast „szefów” maszyn są ludzie. Oni wtedy mają serce, uczucia, wiedzą jak to jest. Więc da trochę więcej zarobić a i stosunek dla drugiej osoby ma innymi, on nie jest tak bardzo nastawiony na wyzysk, na pieniądze. Ale chyba tacy ludzie na wymarciu, być może już takich niema.

Realia polskiego życia, dla kogoś kto jest świeżo po szkole są straszne. Weszliśmy do EU, co z tego mamy? NIC by nie było gdyby nie to że Wielka Brytania otworzyła rynek pracy, najważniejsza jednak była i jest masowa emigracja ludzi. Oni spowodowali lekkie podniesienie warunków płacy. Wyzyskiwacze przestraszyli się że będą mieć mniej kasy, mniej zysku i zaczęli działać, ale to i tak „ostrożnie” jednak niby coś się ruszyło.

Ci którzy mają układy ‚plecy’ niech lepiej się nie wypowiadają, mowa o zwykłym szaraku który chce godnie żyć za godziwe pieniądze, coś na wzór ‚zachodu’ ale do tego chyba jeszcze nam daleko. Ktoś mógłby powiedzieć: „to trzeba było sobie załatwiać łatwą prace”, a ktoś jeszcze inny „to trzeba było się uczyć”. Pierwsza sprawa, jak można załatwić sobie plecy, układy? poprzez podlizywanie się czy innego rodzaju chwyty? chyba nie znam ludzkiego zachowania, jedyne co mi przychodzi do głowy to cwaniactwo, chamstwo itd. Druga sprawa, wkuwam jak głupi po 8 godzinach w szkole jakichś bzdur które na pewno mi się nie przydadzą w życiu (debil układał program nauki) no ale nic, wkuwam, przy czym mam tyle stresów że zaczynam nie wyrabiać psychicznie. Następnie klnę mówić skończyłem tą **** szkołę w końcu, i co? no i idę dalej „uczyć się” mam grubo po dwudziestce, po wielu wysiłkach i stresach mam studia. Cóż okazuje się że praca nie wygląda tak jak ja bym chciał, wyjeżdżam za granicę i pracuje obok tego który jest tylko po średniej. Słyszę jak ktoś inny wyzywa na mnie bo nie umiem czegoś porządnie zrobić, a gdzie miałem mieć praktykę, niby mam studia, ale nie jestem fachowcem i jest lipa.

Obozem pracy, znanym, była i chyba jest nadal Biedronka. Pracownicy: w sklepach, na magazynie, kierowcy dowożący towar. Mam wrażenie że tam jakiś wyzyskiwacz postawił na „wydajność” dosłownie wydoić w ludzi maksimum, tyle ile się da, do oporu. Płaca? of cors minimum. Biedronka = obóz pracy, i wszystkie jej odmiany (nazwy firm jej podlegających)

Takich firm jest bardzo dużo. Jeśli można to należy ubiegać się o podwyżkę, jeśli nie rozglądać się za czymś co nie będzie obozem pracy (przynajmniej) i praca dla człowieka a nie dla robota.

„Szef” – człowiek z sercem, powinien tak zorganizować prace i płace dla pracowników żeby byli zadowoleni obydwie strony. Niestety jest tak że zadowolony jest szef a pracownik nie ma za co żyć i się godzi pracować, lub z innego powodu niema wyjścia. Być może to zadanie nie jest łatwe, być może ciężko by było przestawić się szefowi żeby nagle zadbał o pracownika, no bo nigdy tak nie było. Jednak warto, bo korzystają na tym dwie strony, są korzyści, ludzie lgnęli by do takiej firmy. Mówiło by się o formie dobrze, i nie było by dużej rotacji ludzi.

Kiedy słyszysz że firma ma dużą rotację pracowników, to miej na uwadze fakt że już coś jest nie tak. Już istnieje podejrzliwość wyzyskiwania i tego co się zwie „obóz pracy”.

Być może powinna powstać publiczna lista miejsc pracy pod szyldem „obozy pracy” dostępna dla wszystkich np w internecie. Klienci nie powinni korzystać z usług takiej firmy, a i ludzie nie powinni zgłaszać się tam do pracy. Być może to by ruszyło szefostwo w stronę nie wykorzystywania ludzi.

Wrzesień 18, 2007 - Posted by | Inne

1 komentarz

 1. ZWIĄZEK PRAW I GODNOŚCI CZŁOWIEKA

  Śledząc przebieg polityki prowadzonej w Polsce od 1991r można z łatwością zauważyć, że rządy polskie wprowadziły system selekcji ludności polskiej. System ten bezpowrotnie spycha część społeczeństwa polskiego na margines nie dając w zamian żadnej możliwości godnego życia, które jest niezbywalnym prawem każdego człowieka. Już ponad 22 miliony Polaków żyje na skraju nędzy przysłowiowo ledwo wiążąc koniec z końcem. Dzieje się tak dlatego, iż ze wzrostu gospodarczego de facto ogłaszanego szumnie w środkach masowego przekazu, nie korzystają zwykli obywatele. Coraz bogatsze stają się elity polityczne i gospodarcze. Jednocześnie powiększa się grupa osób biednych i żyjących na granicy ubóstwa. Różnice w dochodach w Polsce są o wiele większe niż w bogatszych krajach zachodnich. Powiększające się zróżnicowanie zarobków spowodowało, że liczba osób uzyskujących dochody na poziomie minimum socjalnego zwiększyła się drastyczne z niecałych 8 milionów w 1991 roku do ponad 22 milionów w 2003 roku. Liczba osób żyjących w skrajnej nędzy wzrosła w tym samym okresie z prawie 2 milionów do 4,5 miliona. Rosnąca stale grupa bezrobotnych powoduje walkę na rynku pracy nie o pracowników ale o pracę. Korzystający z tego pracodawcy rozwijają i bogacą swoje firmy nie przez profesjonalnie wykonywanie swoich towarów i usług ale przez coraz to większe wykorzystywanie swoich pracowników. Czyli obniżanie stawek wynagrodzenia i wzrostu liczby przepracowanych godzin.
  Skutkiem takiej polityki jest:

  – Stale wzrastające bezrobocie.

  – Brak perspektyw dla młodych ludzi kończących szkoły zawodowe , licea i studia. Czego skutkiem jest emigracja ludzi młodych i wykształconych w poszukiwaniu chleba i godziwej płacy. Jednak poniżanie i wykorzystywanie społeczeństwa polskiego poza granicami naszego kraju powoduje powrót większej części osób do kraju i punktu wyjścia.

  – Wzrost przestępczości, tworzenie przestępców – aby przeżyć trzeba ukraść.

  Należy pamiętać, że jedynym sposobem ukrócenia tej polityki i poprawienie warunków życia jest wspólne działanie.

  Celem związku jest przywrócenie prawa do pracy, chleba, życia i godności człowieka.
  Głównym naszym zadaniem jest dążenie do tego, aby nasze państwo:

  1) Uznało za swój podstawowy obowiązek ożywienie przemysłu i poprawę warunków życia obywateli Polski.

  2) Uznało za swój podstawowy obowiązek walkę z bezrobociem. A co za tym idzie zapewnienie minimum socjalnego ludziom pozbawionym pracy bez swojej winy do czasu podjęcia nowej pracy, co regulować powinny jasno skonstruowane przepisy dotyczące zatrudnienia pracowników, co zmniejszyłoby wyzysk przez pracodawców. Każdemu obywatelowi naszego państwa należy się godziwa płaca za pracę. Czas nareszcie na ujawnienie prawdziwej liczby bezrobotnych a nie ciągłą reprodukcję fałszywych statystyk. Bezrobotni muszą mieć realną szansę na podjęcie pracy po zwolnieniu a nie tylko ciągłe i bezowocne podpisywanie listy dla bezrobotnych.

  3) Następnym ważnym obowiązkiem państwa jest całkowita ochrona i zabezpieczenie socjalne dla ludzi w wieku emerytalnym. Państwo musi wziąć na siebie obowiązek troski o podniesienie poziomu zdrowia i opieki medycznej każdego obywatela Polski. Państwo powinno dbać o rozwój edukacyjny młodych obywateli a w szczególności tych utalentowanych pochodzących z rodzin ubogich.

  4) Żądamy jasnego i przejrzystego przepisu wobec tych, których działalność jest niezgodna z interesem społecznym to znaczy: korupcja, nielegalne dochody, przywłaszczenie mienia społecznego itd. zpigcz.o2.pl

  Post został pochwalony 0 razy

  Powrót do góry

  Komentarz - autor: EDi | Listopad 24, 2007


Sorry, the comment form is closed at this time.

%d blogerów lubi to: